1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی شاسی‌بلندهای جدید الکتریکی کره‌ای در آمریکا + عکس

معرفی شاسی‌بلندهای جدید الکتریکی کره‌ای در آمریکا + عکس

2 آذر 1400
  • 0

خودروسازان کره ای کیا و هیوندای با رونمایی دو کانسپت ایده‌ای از شاسی‌بلندهای الکتریکی آینده خود را در لس‌آنجلس آمریکا نمایش دادند.

کانسپت کیا که نامش EV9 است، شاسی‌بلندی هفت نفره است که قرار است در سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه شود. این ماشین که لوکس‌ترین مدل الکتریکی کیا خواهد بود باتری‌هایی با قابلیت شارژ سریع دارد که به گفته کارخانه در بیست دقیقه می‌توان آنها را تا ۸۰ درصد شارژ کرد.

کریم حبیب، مدیر طراحی کیا، ماشین را عضلانی و مدرن طراحی کرده است. چراغ‌های جلو در بدنه مخفی شده روی کاپوت ماشین باتری خورشیدی گذاشته شده است.

کیا در حال حاضر سه مدل الکتریکی در محصولاتش دارد و قصد دارد تا سال ۲۰۲۷ شش مدل دیگر به بازار عرضه کند.

stgpu0gh6htxeu9663q.jpg

شاسی‌بلند بزرگ هیوندای قرار است یک سال زودتر از کیا و در سال ۲۰۲۳ به بازار بیاید. هیوندای محصولات الکتریکی خود را در زیرمجموعه‌ای به نام آیونیک عرضه می‌کند و این شاسی‌بلند آیونیک ۷ نامیده خواهد شد.

ظاهر ماشین شیک‌تر از کیا است و نشان می‌دهد که هیوندای به دنبال رقابت با مدل‌های لوکس‌تر در بازار است. چراغ‌های جلوی ماشین ترکیبی از لامپ‌های کوچکی است که در کنار هم در پنلی در جلوی خودرو طرح‌های مختلفی را ترسیم می‌کنند.

هیوندایی می‌گوید اتاق ماشین با الهام از اتاق نشیمن یک خانه طراحی شده است. آیونیک ۷ مانند کیا EV9 سه ردیف صندلی خواهد داشت. برای ماشین دو موتور الکتریکی در نظر گرفته شده و کارخانه کره‌ای می‌گوید با هر بار شارژ می‌تواند تا ۴۸۰ کیلومتر حرکت کند. این ماشین هم مانند کیا باتری‌هایی دارد که سریع‌تر می‌توان آنها را شارژ کرد.

stgpu0gh6htxeu9.jpg

74094.jpgنظرات