1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. در آبان 1400 تولید محصولات سایپا 22 درصد افزایش یافت

در آبان 1400 تولید محصولات سایپا 22 درصد افزایش یافت

6 آذر 1400
  • 1

 رشد تعداد خودروهای ناقص در انباره‌ای خودروسازان نارضایتی مردم و مسئولین را به همراه داشته است و عدم عرضه و تجاری‌سازی این خودروها باعث شده است که قیمت خودرو در بازار افزایش یابد. خودروسازان دلیل این وضعیت را کمبود قطعه اعلام می‌کنند و معتقد هستند در صورت تأمین این قطعات می‌توان تمامی این خودروها را تکمیل و آماده عرضه به بازار کرد.

نکته جالب توجه این است که مدیرعامل سایپا خبر از افزایش تولید محصولات در سایپا را می‌دهد ولی این موضوع در کنار کمبود قطعه چگونه محقق شده است جای بسی تعجب دارد. در این زمینه این شرکت اطلاعاتی را اخیراً در اختیار پایگاه‌های خبری داده است که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

به گزارش car.ir به نقل از سایپانیوز، مدیرعامل سایپا از افزایش تولید در این گروه خودروسازی در آبان ماه گذشته و ۸ ماه سپری شده از سال ۱۴۰۰ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

 سیدجواد سلیمانی گفت: با وجود موانع جدی در حوزه تولید، مشکلات ناشی از تحریم های بین المللی و نیز محدودیت های کرونایی، گروه خودروسازی سایپا موفق شده در آبان ماه سال ۱۴۰۰ با تولید ۳۷ هزار و ۳۷۵ دستگاه انواع خودرو رشد ۲۲ درصدی را نسبت به آبان سال گذشته ثبت کند.

سلیمانی بیان کرد: در آبان سال ۹۹ تولید انواع خودرو در گروه خودروسازی سایپا ۳۰ هزار و ۶۲۷ دستگاه بود که در آبان امسال موفق شدیم آن را نزدیک به ۷ هزار دستگاه افزایش دهیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه برخی مشکلات داخلی به ویژه در بخش تامین قطعات نیز تولید را دشوار کرده است، افزود: مقایسه آماری تیراژ تولید انواع خودرو در این گروه خودروسازی در ۸ ماه سپری شده از سال جاری با مدت مشابه سال قبل نیز نشان می دهد سایپا در این مدت نیز رشد ۶ درصدی تولید را ثبت کرده است.

سلیمانی تشریح کرد: سایپا از ابتدای سال گذشته تا پایان آبان ماه ۱۳۹۹ ، ۲۶۶ هزار و ۹۷۶ دستگاه انواع خودرو تولید کرده بود که این تعداد در ۸ ماه سپری شده از سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۸۳ هزار و ۳۳۰ خودرو بوده است.

وی در پایان اظهار کرد: با توجه به برنامه های وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، اقداماتی برای تحقق هدف گذاری‌های صورت گرفته انجام شده و امیدوار هستیم با مانع زدایی ها و پشتیبانی های لازم، روند افزایش تولید سایپا در ماه های باقیمانده از سال نیز ادامه داشته باشد.نظرات

  • باربد باربد (7 آذر 1400 ساعت 08:16)

    آره مشخصه از فروشهایی که گذاشته