1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. انتشار قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو - آذر 1400 + جدول

انتشار قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو - آذر 1400 + جدول

18 آذر 1400
 • 3

امروز مصوبه افزایش 10 تا 18 درصدی قیمت خودروهای پرتیراژ در خودروساز بزرگ کشور سایپا و ایران خودرو در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار سرانجام به تصویب رسد. 

بیش از یک ماه از اعلام واگذاری تعیین قیمت خودرو به ستاد تنظیم بازار می‌گذرد و هر روز اخبار متفاوتی از اعلام قیمت‌های جدید خودروهای داخلی آن هم به نقل از مسئولان دولتی منتشر می‌شود؛ به نحوی که هر یک اعلام می کنند ستاد تنظیم بازار این هفته قیمت‌های جدید را به شرکت ها ابلاغ می کند اما روز مقرر فرا می رسد ولی خبری از اعلام قیمت های جدید نیست. به نظر می رسد هنوز مسئولان دولتی درباره قیمت های جدید به توافق نرسیده بودند و هر کس به صورت سلیقه ای خبرهای تأیید نشده ای را اعلام می کند. حتی دیروز چهارشنبه که ایران خودرو افزایش قیمت را روی محصولات خود اعمال کرد مشخص نیست که مجوز رسمی داشته است و یا خیر؟

در حال حاضر به نظر می‌رسد وزارت صمت به دنبال آن است تا این افزایش قیمت ها بیش از 10 درصد باشد چراکه به گفته معمارباشی مدیرکل دفتر نیرومحرکه وزارت صمت باید به زیان تولید خودروسازان پایان داد.

وی با اعلام اینکه با وضعیتی که شرکتهای خودروساز با آن مواجه هستند امکان فعالیت دیگر وجود ندارد زیرا تولید برای آنها زیان ده شده است، گفته است: این هفته در جلسه ستاد تنظیم بازار جمع بندی برای قیمت های جدید انجام می شود.

براساس آخرین شنیده ها گویا افزایش 10 تا 18 درصدی قیمت خودروهای پرتیراژ بررسی شد و در جلسه پیش از ظهر دیروز ستاد تنظیم بازار به تصویب نهایی رسید. به احتمال زیاد از امروز فروش فوری شرکت ایران خودرو هم با قیمت های جدید انجام خواهد شد.

نرخ های ذیل قیمت پایه می باشد (بدون احتساب مالیات ، عوارض ، شماره گذاری و ....) 
 

قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو:

kk84y28142fcvsj3643.jpgنظرات

 • دریا دریا (20 آذر 1400 ساعت 14:44)

  همین الان برید سایت رسمی ایران خودرو لیست قیمت آذر 1400 را ببینید بطور مثال عرض میکنم سمند را زده 156 میلیون ولی اینجا زده 135 چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • فرهاد فرهاد (18 آذر 1400 ساعت 14:21)

  حتما خودرو ارزان می شود

 • ایرانی 1 ایرانی 1 (18 آذر 1400 ساعت 10:58)

  بابا یکی بیاد این دو خودرو انداز رو از برق بکشه !!!!!!!!