1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. اعلام رسمی حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو

اعلام رسمی حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو

5 دی 1400
  • 1

از ابتدای مهر ماه 1400 دوره فعالیت رییس و اعضای شورای رقابت به پایان رسید و شیوا رییس سابق این شورا با اعلام این خبر، از اعطای مجوز افزایش قیمت خودرو در کارخانه به خودروسازان امتناع کرد. در دولت جدید هم عزمی برای انتخاب اعضا و رییس این شورا هنوز دیده نشده است. وزارت صمت هم مسئولیت قیمت گذاری بر خودروهای داخلی را در آبان ماه به ستاد تنظیم بازار واگذار کرد.

مرکز ملی رقابت اعلام کرد: بر اساس مصوبه شصت و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، شورای رقابت رسما از قیمت‌گذاری خودرو کنار گذاشته شده است و دیگر مسئولیتی بر عهده این شورا در محاسبه، تعیین و اعلام قیمت خودروهای داخلی در کارخانه ندارد.

مرکز ملی رقابت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شورای رقابت رسماً از قیمت‌گذاری خودرو کنار گذاشته شده است.

در اطلاعیه این مرکز آمده است: بر اساس مصوبه شصت و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی که به تأیید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) رسیده است، مسئولیت تنظیم بازار خودرو از جمله تدوین و ابلاغ دستورالعمل‌های تنظیم قیمت این بازار فعلاً بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت و با هماهنگی ستاد تنظیم بازار است.

بر این اساس از این پس شورای رقابت در خصوص قیمت‌گذاری خودرو تکلیف و اختیاری ندارد و رسیدگی به شکایات شهروندان در خصوص قیمت‌گذاری نیز در این شورا قابلیت استماع ندارد، لذا شایسته است که شهروندان در صورتی که در این خصوص شکایتی دارند، شکایت خود را از طریق مراجع ذیصلاحی چون وزارت صمت، دادگاه‌های عمومی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی و … پیگیری نمایند.نظرات

  • milad milad (5 دی 1400 ساعت 18:39)

    به د ر ر ک.این شورا و خود خودروسازهاو وزارت صمت همه همه به فکر منافع خودشون بودن