1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. جزئیات جدید از تندر 90 ایرانی p90

جزئیات جدید از تندر 90 ایرانی p90

23 بهمن 1400
 • 3

به تازگی تصاویر جدیدی از پروژه سایپا P90 یا همان تندر ۹۰ ایرانی در اختیارمان قرار گرفته است که در آن برخی جزئیات این پروژه به چشم می خورد. سایپا P90 نسخه ایرانیزه و باز طراحی شده رنو تندر ۹۰ (لوگان نسل اول) است. این پروژه توسط مهندسان مرکز تحقیقات سایپا در دست اجرا بوده و در چند وقت اخیر، تولید آزمایشی برخی اجزای این سدان اقتصادی و ارتقا یافته آغاز شده است.

طراحی و تولید سوییچ بانک های داخل کابین، طراحی کلاستر (جلو آمپر) تمام دیجیتال، نمونه سازی اجزای بدنه، نمونه سازی اجزای کابین، انتخاب قوای محرکه و… از جمله اتفاق هایی است که برای پروژه سایپا P90 در دست انجام قرار گرفته است.هنوز تصاویری از نسخه تولید اولیه و پروتوتایپ P90 از مرکز تحقیقات سایپا به بیرون درز نکرده است. اما آن طور که گفته می شود، طراحی این سدان ایرانیزه در نسخه نهایی متفاوت تر از طرح های گرافیکی نخواهد بود. در حال حاضر دو تصویر مفهومی و گرافیکی دیگر از سایپا P90 منتشر شده که آن را در این خبر قرار داده‌ایم.

 

تصاویر ال 90 ایرانی پی 90.jpg

 


مشخصات فنی تندر ۹۰ ایرانی سایپا


آن طور که گفته می شود، سایپا P90 در نمونه پایه به پیشرانه M15 توربو (پیشرانه فعلی سایپا شاهین) مجهز خواهد شد. این پیشرانه ۱۱۰ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۷۸ نیوتن متر تولید می کند و جعبه دنده ۵F18 پنج سرعته دستی، توان را به چرخ های جلوی P90 می رساند. البته این احتمال هم وجود دارد که تندر ۹۰ ایرانیزه سایپا با پیشرانه ۱٫۶ لیتری ۱۶ سوپاپ و تنفس طبیعی به بازار عرضه شود. این پیشرانه نمونه بومی سازی شده EC5 گروه PSA است که ۱۱۳ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۴۲ تا ۱۵۳ نیوتن متر تولید می کند.
به نظر شما بازار موفقی برای فروش خواهد داشت؟ چقدر قیمت این خودرو خواهد بود؟؟

 
منبع car.ir


نظرات

 • علی علی (23 بهمن 1400 ساعت 23:52)

  بابا یکی یه تی‌تاب بدین به اینا اینقدر با روح و روان مردم و خودروها بازی نکنن!!
  النود با موتور ام۱۵؟!
  لامصبا ملت دنبال النود هستن به خاطر کیفیتش
  نه قیافه‌ی زشت و ناموزونش!
  بعد شما همونو فیس لیفت میکنین با موتور تقویت شده‌ی پراید دو برابر قیمت النود فرو کنین به مردم؟
  عجب گرگایی هستین به خدا

 • ولی اله ولی اله (23 بهمن 1400 ساعت 20:16)

  خوردو سازان زحمت نکشند یک ماشین بنجل بی‌کیفیت تولید میکنن با قیمت فضایی خاک بر سر ما عمرمان تمام شد حتی یک پراید نو نتونستیم بخریم به************

 • خسته خسته (23 بهمن 1400 ساعت 20:07)

  سایپا تا با این موتور پراید به فضا نره ولکنش نیست