1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. جزئیات تازه از احکام صادره برای رامک خودرو

جزئیات تازه از احکام صادره برای رامک خودرو

2 اسفند 1400
 • 26

یکی از موضوعاتی که با اوج گیری تحریم ها در سال 97 بر سر زبان ها افتاد، مشکلاتی بود که برای مشتریان خودروهای وارداتی ایجاد شد. 

این مساله نیز با بی تدبیری دولت دوازدهم به بالاترین میزان خود رسید تا هم افرادی که در این ماجرا متضرر شده اند، بیشتر شده و هم شرکت های واردکننده با مشکلات فراوان مواجه شوند. 

رامک خودرو نیز یکی از شرکت هایی است که در این ماجرا به شدت متضرر شده و 8 هزار مشتری این شرکت نیز با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده و حدود سه هزار نفر از این مشتریان نیز بعد از گذشته چها سال هنوز نتوانسته اند تعیین و تکلیف شوند. 

* ماجرای رامک خودرو از کجا آغاز شده است؟

شرکت رامک خودرو نماینده انحصاری خودروسازی سانگ یانگ کره جنوبی در ایران بوده و چند محصول کره ای و تیوولی را به کشور وارد می کرده است. در سال 96 با توجه به برنامه فروش خود، 20 هزار خودرو را در سامانه ثبتارش وزارت صمت سفارش کرده و همین تعداد را نیز به شرکت کره ای سفارش داده و فرایند سفارش تولید را در کارخانه مادر انجام می دهد، با توجه به ثبت سفارشی که این شرکت انجام داده بود، حدود هشت هزار خودرو را پیش فروش می کند. 

تا اینجای ماجرا مشکلی وجود ندارد. اما به یک باره سامانه ثبت سفارش در سازمان توسعه تجارت به دلیل مشکلات فنی و بروزرسانی بسته می شود و این شرکت نمی تواند ثبت سفارش خود را تمدید کند. 

با افزایش تحریم ها در فروردین سال 97 و ایجاد مسائل ارزی برای کشور، دولت واردات خودرو را یک شبه و ناگهانی ممنوع می کند.

در این زمان، حدود 1200 خودرو از کره به سمت بندر شهید رجایی بارگیری شده و بخش اول این خودروها به دلیل همین مشکلات موجود و عدم شفافیت و همکاری دولت قبل در بندر شهید رجایی خاک می خورده و باقی خودروها نیز در کره جنوبی در مسیر فرایند تولید و آماده سازی برای تحویل به طرف ایرانی بود که به جهت ریجکت LC ها و ممنوعیت واردات، متوقف می ماند.

* ورود پرونده رامک خودرو به دادگاه کیفری

در این بین بسیاری از افرادی که این خودروها را پیش خرید کرده بودند، به دادگاه کیفری شکایت کرده و اموال این شرکت توقیف می شود. اما دادگاه کیفری به جهت روند کیفر خواست برای همه مشتریان و نگاه مدعی العموم با بررسی پرونده این شرکت، پس از 2 سال ورود قضایی، رامک خودرو را به جهت نداشتن مجوز پیش فروش کامل برای تعدادی از قرارداد ها، به پرداخت جزای نقدی و رد مال برای همه مشتریان این شرکت محکوم می کند و چون محرز می شود اتفاقات حادث شده خارج از اراده رامک خودرو بوده است و دولت قبل مسبب اصلی این اقدامات بوده است، در خصوص اتهام کلاهبرداری رای بر برائت آن داده می شود.

این شرکت نیز طبق همین حکم، تا به امروز با حدود ۶۰ درصد از مشتریان خود تسویه حساب و یا ایفای تعهد می کند.

اما ماجرا ادامه داشت؛ تعدادی از مشتریانی که رای دادگاه کیفری را به نفع خود ندیدند با طرح دادخواست در دادگاه حقوقی، الزام شرکت به تحویل خودرو را خواستار شدند.

طبق حکم این دادگاه، شرکت رامک خودرو محکوم به الزام تحویل خودرو به این مشتریان می شود و یا باید پول افراد را با سه هزار درصد سود پرداخت کند. یعنی افرادی که در سال 96، حدود 50 میلیون تومان پول پرداخت کرده اند، طبق رای می توانند بیش از یک میلیارد تومان دریافت کنند. در حال حاضر این حکم در وضعیت اجرای احکام بوده و تعدادی از این شاکیان در حال ضبط اموال این شرکت هستند.

* احکام متضاد دادگاه های حقوقی و کیفری چگونه صادر شده است؟

یکی از موضوعاتی که باید در خصوص آن شفاف سازی صورت گیرد، مساله تناقض در آرای دادگاه های کیفری و حقوقی در ماجرای رامک خودرو است. طبق بررسی های دادگاه کیفری این شرکت تخلفی در زمینه واردات و مصرف ارز نداشته و تنها به دلیل نامشخص بودن برنامه دولت دچار ضرر و زیان شده است و دیوان عالی کشور نیز در این خصوص اعلام نگاه کرده است اما دادگاه حقوقی این مساله را نپذیرفته و این شرکت را محکوم می کند. این تناقض در رای این دو دادگاه باید مشخص شود که کدام یک از این دادگاه ها اشتباه کرده است. نکته بعدی اینکه حکم کدام یک از این دادگاه ها، بر دیگری ارجحیت داشته و کدام یک باید اجرا شود؟

اما در این بین دادگاه حقوقی در حال برگزاری مزایده برای فروش اموال شرکت رامک خودرو بوده و می خواهد با فروش اموال این شرکت، حق و حقوق شاکیان را پرداخت کند.

نکته جالب توجه در این زمینه این است که با حکم صادر شده، فقط تعداد محدودی از مشتریان نتیجه خواهند گرفت در صورتی که اگر مبنای محاسبه پرداخت، شاخص تورم بانک مرکزی که مورد تایید قانون عرف و شرع است در نظر گرفته شود، ظاهرا همه مشتریان به حق و حقوق قانونی خود خواهند رسید، همانطور که اخیرا در بسیاری از پرونده های شرکت های دیگر نیز با لحاظ شاخص تورم بانک مرکزی وضعیت مشتریان و پرداختی انها مشخص و اجرایی شده است. 

* بیکاری 500 نفر در حکم دیده نشده است

اما موضوعاتی که در این حکم مغفول مانده است، به مساله اشتغال افراد حاضر در این شرکت و حق و حقوق سایر مشتریان بر می گردد. در صورتی که این حکم اجرا شود، تعداد 500 نفری که در این شرکت مشغول به کار هستند، شغل خود را از دست می دهند. این می تواند مشکلات فراوانی را برای این افراد و خانواده های آنها ایجاد کند.

اما نکته مهمتر اینکه، با اجرای این حکم تنها بخش اندکی از چهار هزار نفر باقی مانده می توانند به مبلغی که دادگاه حکم کرده برسند و با فروش اموال این شرکت، به احتمال زیاد دیگر افراد حاضر در این پرونده نمی توانند حتی به مبلغ پرداختی خود برسند.

به نظر می رسد، در این زمینه ورود رئیس قوه قضائیه به شدت نیاز بوده تا تناقض موجود در ارای کیفری و حقوقی رفع شود.

در این صورت علت تناقض در رای دو دادگاه کیفری و حقوقی مشخص شده ضمن آنکه می توان از بیکاری افراد حاضر در شرکت رامک خودرو جلوگیری کرد و هم مانع از نرسیدن بیش از 3000 نفر به حق خود شد و تعیین و تکلیف قانونی این ماجرا با محاسبه ی سود متعارف موجب خواهد شد دیگر مشتریان نیز متضرر نشوند و حیات کارافرینی، تولید و اشتغال بیش از 500 نفر نیز، باقی بماند. نظرات

 • قاسم محبوبی قاسم محبوبی (14 اردیبهشت 1401 ساعت 21:54)

  نویسنده محترم،گفتم ک در دادگاه کیفری یک اختلاس ۲۵۰ میلیارد تومانی توسط رامک انجام شده است.اگر متن من را منتشر نمی کنید.شما هم در این اختلاس شریک هستید و روز جزا باید به من پاسخ دهید.اگر مدارک می خواهید در خدمت هستم.من مدارک زا برای آقای اژه ای و وزیر محترم دادگستری و رئیس جمهور ارسال کرده ام.

 • قاسم محبوبی قاسم محبوبی (14 اردیبهشت 1401 ساعت 20:29)

  فارس نیوز یکطرفه مطالب رامک خودرو و مدیر عامل آن از وابستگان افراد مطرح کشور است را دارد نشخوار می کند.ان تعداد ۱۲۲۳ دستگاه را با فروش غیر قانونی بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان با تساهل دادگاه کیفری به جیب می زند.بنده با سند و شواهد این مطلب را به آقای اژه ای و وزیر دادگستری اطلاع دادم.در اطلاع رسانی صداقت داشته باشید. روز جزایی هم است نویسنده محترم فارس نیوز.اگر دنبال سند و شواهد هستید در خدمت هستم.اگر پخش نکنید وعده ما در روز جزا.

 • خسروی خسروی (14 اردیبهشت 1401 ساعت 12:00)

  ۱.بر اساس مطلب فوق سال ۹۶ به دلیل سیاست های دولت شرکت با مشکل تحویل خودرو مواجه شده، چرا اردیبهشت ۹۷ از مردم مجدد پول دریافت کرده؟
  _______________
  ۲.رابطه نوراموتور و رامک خودرو چیه؟
  ______________
  ۳.رامک خودرو مدعیه که الان تولیدی نداره و ماشینی برای تحویل نداره پس ۵۰۰ نفر کارگر چه کار می کنند که با رای دادگاه بیکار می شوند؟
  _____________
  ۴.این تیوولی های جدید مدل ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ که با قیمت های نجومی در نمایندگی ها فروخته میشه متعلق به کیه؟ و سودهای نجومی اون جیب کی میره؟
  ______________
  ۵.ما به عنوان مالباختگانی که مصرف کننده بودیم نه دنبال سود بودیم و نه چیز دیگه فقط ماشین متوسطی می خواستیم که بابت اون تعداد زیادی از ما سال ۹۶ ماشین های زیرپامون رو فروختیم و یا الان ماشین نداریم یا اینکه به سختی با ماشین مدل پایین قدیمی سر می کنیم
  مگه ما مقصر بودیم که ماشین گرون شده؟ به ما ماشین بدن به نرخ قرارداد قیمت ماشین اصلا بیاد پایینتر از قرارداد ما
  ___________
  ۶.جناب نویسنده اگر شما خونه یا ماشینی ‌که سال های گذشته خریدی( طبق مبایعه نامه) حاضری به اینجانب با نرخ بانک مرکزی واگذار کنی من قسم می خورم هشتاد ملیون تومن رو اصلش رو هم به رامک ببخشم و قرارداد رو باطل کنم.

 • یک مال باخته یک مال باخته (12 اسفند 1400 ساعت 07:02)

  دوست نسبتا گرامی که یکطرفه به قاضی رفته اید با کمی سرچ و درایت متوجه تفاوت قیمت خودرو در سال ۹۶ با سال ۱۴۰۰ خواهید شد
  شخصا یک خودروی ۲۰۶ را در سال مذکور فربانی وعده و وعید این شرکته دروغگو و مظلوم نما کردم با هدف حمایت از اشتغالزایی بازهم گول خوردم و متمم را در سال ۹۷ امضا گردم و گفتم صبر کنم و راه بیام با این شرکت حقه باز !
  ایکاش همان سال همانند خیلی از مشتریلن من هم دل به وعده ی سرخرمن حضرات نمی بستم و همان سال شکایت میکردم
  از شما می پرسم
  اینه جوابِ اعتماد ؟!

 • امیرعباس امیرعباس (5 اسفند 1400 ساعت 12:07)

  درج هر خبری بدون بررسی صحت و سقم اون خبر و حتی نشنیدن صحبت شاکیان ، جای ظالم و مظلوم عوض شده و مردم شدن لشکر یزید و رامک شده ... . خبرگزاری باید صحبت هردو طرف رو میشنید و بعد قضاوت میکرد! چند نفر میخواین که نشونتون بدم که به خاطر بدعهدی رامک زندگیشون از هم پاشیده و به مشکل خوردن؟ رامک فقط دروغ میگه و مظلوم نمایی میکنه. آقایون رامکی با پول مردم کارخونه تاسیس کردن ، توی پتروشیمی و نفت سرمایه گذاری کردن و الانم با یه کارخونه دیگه به اسم نورا موتور و ... دارن ماشین تولید میکنن و میفروشن ولی هیچ تعهدی نسبت به مشتریانی که سال ۹۶ خودرو پیش خرید کردن نداره! الانم مشتریان نه اسم سود می‌برن نه پولی که بعد ۵ سال کاملا بس ارزش شده میخوان و تمام خواسته اشون اینه که ماشینشون رو طبق قرارداد بگیرن و بس. رامک خودرو خیلی از مشتریان رو با وعده اینکه داریم کارخونه تاسیس میکنیم که ماشینتون رو تولید کنیم و تحویل بدیم امروز و فردا کرد و از شکایت کردن منصرف کرد ولی همین که کارخونه رو تاسیس کرد و ماشین تولید کرد ورق برگشت و ادعا کرد که اصلا کارخونه نورا موتور به نا ربطی نداره! در مورد بیکار شدن ۵۰۰ نفر هم باید بگم دلیل خوبی نیست که حق ۳۰۰۰ نفر دیگه پایمال بشه و رامک حتی از کارگراش هم داره سواستفاده میکنه که حق مشتریان رو بتونه پایمال کنه

 • رضا رضا (4 اسفند 1400 ساعت 18:36)

  رامک خودرو حتی به تعهدات یک سال قبل از تحریمم عمل نکرده اینها بهانه بیش نیست تا مال مردم را چپاول کنن
  معلوم تیم تحریریه کاملا آماتوری دارید که اخبار کذب نشر میده

 • ابراهیم ابراهیم (4 اسفند 1400 ساعت 18:32)

  با عرض سلام به سردبیر فارس نیوز
  سوال بنده از جنابعالی و نويسنده خبر رامک خودرو اینست که شما هر مطلب بی پایه و اساسی را اجازه نشر در سایت خبری خود می دهید بدون آنکه اسناد و مدارک و صحت آن را کنترل نمایید.که اگر اینطور است جای بسی تاسف برای شماست که به خود جرات می دهید احکام به حق قاضیان صالح قوه قضائيه را زبر سوال ببریدو از یک عده شیاد و کلاهبردار حمایت کنید. بنده ومال باختگان شرکت رامک خودرو در صورت عدم حذف این مطلب کذب و اصلاح آن از سایت فارس نیوز به خاطر نشر اکاذیب بی پایه و اساس و حمایت از شرکت شیاد رامک خودرو که دست آن برای دستگاه قضا رو شده شکایت خواهیم نمود.

 • هادی اکبری هادی اکبری (4 اسفند 1400 ساعت 17:25)

  با سلام خدمت دوستان گروه خبر اقتصادی خبرگذاری فارس و با کمال احترام خدمت مسئول این خبرگذاری عرض میکنم که متاسفانه نظارت کافی بر آنچه خبرنگارانتان مینویسند ندارید ، تا قبل از درج این خبر ، هنگامی که خبری را به نقل از خبرگذاری فارس میخواندم بر این باور بودم که افراد اهل قلم و خبرنگارانش حتما با آگاهی کامل از موضوع و حتما با وجود سلامت کافی ...... خبری را کار میکنند و من نیز به آن استناد میکردم ، متاسفانه باید خدمت ریاست محترم این خبرگذاری باید عرض کنم که خبرنگاران شما بدون هیچگونه اطلاعی از آنچه شرکت رامک خودرو با مشتریانش در سال ۹۶ روا داشت دست به قلم شده اند و به ناحق به دفاع از این شرکت قلم فرسوده اند ، آیا شما میدانید که امثال من در زمانی که ثبت سفارش بسته بوده است ( یعنی خرداد ماه سال ۹۶) مورد فریب این شرکت قرار گرفتیم و ۳ ماه بعد با وجودی که این شرکت از این موضوع اطلاع داشت ثبت نام کردیم و از ما ۷۰ میلیون تومان ( از منی که کارمند بخش خصوصی هستم با حداقل حقوق و همسرم که به شغل طاقت فرسای پرستاری مشغول است ) که ۴۵ میلیون آن وام بوده گرفت در صورتی که بعد از گذر زمانی مشخص شد که این شرکت کاملا با آگاهی از شرایط حاکم بر خودرو و بسته بودن ثبت سفارش تا اردیبهشت سال بعد یعنی سال ۹۷ به این کار خود ادامه میداده است ؟ که خود یک خلاف بزرگ است ، آیا خبرنگاری که این خبر را کار کرده است میداند که آه چند نفر را در پس پشت خود خواهد داشت که در سال ۹۶ تمام آنچه داشتند را دادند تا شاید بتوانند به آرزوی چندین ساله فرزندان خود که همان سوار شدن بر ماشینی که ال سی دی دارد و سان روف برسند ؟ چرا از آه مظلوم نمیترسید ؟ این را بدانید که اگر شرکت رامک خودرو صادق بود و قصد فریب ما را نداشت باید در اسفند ۹۶ ( پایان ۱۲۰ روز کاری قرارداد ) خودرو ما را تحویل میداد و در آن زمان هنوز نه برجامی پاره شده بود و نه تحریمی آغاز شده بود و نه دلار به ۲۷ هزار تومن رسیده بود ، این شرکت کاملا آگاهانه با پولی که از ما گرفت یکی از این دو کار که میگویم را کرده است ، یا قطعات خودروهایی که امروز تحت عنوان مونتاژ در شرکت نورا موتور پارس دارد انجام میدهد و هر کدام را دارد ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در بازار میفروشد را خریده و یا اگر این کار را نکرده و یا اینکه با پول ما در جاهای مختلف سرمایه گذاری کرده و خرید کرده و ..... و الآن صدها برابر ارزش دارایش شده و اکنون با بیمار و گرفتار کردن من و فرزندانم به اوج رسیده است و چندین نمایشگاه دارد که مملو از خودرو های میلیاردی تیوولی هست که با دست رنج ما مونتاژ کرده
  و اینک مظلوم نمایی میکند
  روی سخن من با شما خبرنگاری هست که این خبر را کار کردی ! از آه مظلوم بترس ! و یک اتفاق را برایت تعریف میکنم که برای یکی از فامیلهای ما افتاد
  یکی از خانمهای فامیل ما وکیل است و خودش تعریف کرد که یکی از دوستانش که وی نیز وکیل است ، وکالت خانمی را که میخواست از همسرش جدا شود را پذیرفته بود و در جلسات دادگاه به دروغ برای پیروزی موکل خودش و گرفتن حق الوکاله خود دفاعیاتی ارائه میداد ( که همه دروغ و ساختگی بودند ) او تعریف میکرد در یکی از جلسات دادگاه ناگهان مادر پسری که مورد ظلم کلام این خانم وکیل قرار گرفته بود ، آهی کشید و گفت اللهی که خانم وکیل از زبان بیفتی که به ناحق سخن میگویی ، و همان خانم وکیل الآن چندین ماه هست که دچار سرطان زبان شده و به راستی از زبان افتاده است
  امان از آه مظلوم ، پس وقتی میخواهیم مطلبی را بنویسیم و بگوییم پسندیده است که سخن هر دو طرف را بشنویم ، تحقیق کنیم و در نهایت یا ننویسیم و یا ( به حق ) بنویسیم که شاید مبادا گرفتار ناحق شویم

 • یعقوب مهدیزاده نو یعقوب مهدیزاده نو (4 اسفند 1400 ساعت 16:40)

  شما بگید که ویسمن خودرو کی هست و مال چه کسانی هست که الان داره ماشین های تیوولی رو که باید به مشتریهای رامک تحویل داده شود را توبازار ازاد میقروشه؟چرا ماشینی که رامک نماینده انحصاری واردات ومونتاژ وفروش سانگ یانگ از جمله تیوولی و کوراندو واکتیون وغیره هست ماشینهاش در ویسمن خودرو میفروشه واز کجا میاد .واردات که نیست رامک هم تولید نداره پس اینها رو با پول چه کسانی واز کجا میارن میفروشند؟پس مغلطه نکنید بخاط چند صد هزارتومن پول که از رامک گرفتید

 • یعقوب مهدیزاده نو یعقوب مهدیزاده نو (4 اسفند 1400 ساعت 16:34)

  اگر کلاهبرداری نکرده پس چرا چند ماه از زمان بسته شدن ثبت سفارش در حال ثبت نام وگرفتن پول مردم بود ؟
  چرا بعد از ۱۲۰ روز قرارداد پول مردم را نداد که تکلیف مردم مشخص شود وقول تولید داخل با۳۵درصد قیمت پایینتر از وارداتی را داد؟چرا اقدام به امضاء متمم قرارداد کرد ومردم را۴ سال دیگر دنبال خودش کشاند؟

 • یعقوب مهدی زاده نو یعقوب مهدی زاده نو (4 اسفند 1400 ساعت 16:29)

  این اراجیف رو هر کسی تنظیم وبا هر انگیزه ای وهر چه پولی که گرفته معلوم هست از طرف کی حرف زده کاش کمی هم به فکر مردمی که در ان زمان پول یک خانه را داده بودند رامک ورامک با پولشون همه جور سرمایه گذاری وزمین وکارخاته نورا موتور پارس رو ایجاد کرده وبیت کوین وسهام مختلف واملاک آپارتمانی ومغازه های تجریش رو خریده وارز هزارتومنی از دولت گرفته رو هم ذکر میکردی که اینقدر تابلو نباشه از رامک جانبداری میکنی .ودر ضمن احکام حقوقی به هیچ وجه غیر عادلانه صادر نشده است و توسط قاضیهای عادل نظام مقدس جمهوری اسلامی صادر شده ودرحال اجرای حکم هست ورامک با کدام ادعا میکن ۵۰۰نفر پرسنلش بیکار میشه مگر ادعا نمیکنه که رامک تولید ندارد ؟واردات هم که ندارد پس این ۵۰۰نفر فقط سر همایون نسب رو قشوو‌ میگنند؟دیگه رامکی وجود ندارد که کارمند وکارگر داشته باشد .وباید عرض کنم که در رای کیفری هم گفته شده که باید خودرو های ثبت نامی را تحویل بدهد وکلاهبرداری مجوز کار خلاف دیگر نیست که پول مردم رو بالا بکشد وکلاهبردار وجاعل باید به زندان برود

 • حسن حسن (4 اسفند 1400 ساعت 16:28)

  با سلام
  کاشکی تیم تحریریه قبل از اینکه این مطالب کاملا کذب رامک خودرو را باور کرده با چند تا از مال باختگان هم مصاحبه می کرد و می فهمید که این شرکت تا چه اندازه ای دروغگو و کلاهبردار است. بنده سال ۹۶ ثبت نام کرده ام و قرار بوده ۱۵۰ روز بعد خودرو تحویل بگیرم بعد از حدود ۹ ماه اعلام کرده که خودرو وارداتی به علت تحریم امکان واگذاری نداره ولی شما با امضاء متمم قرارداد چند ماه دیگه خودرو مونتاژی تحویل بگیرید حال بعد از ۴ سال اعلام میکنه که ۷۰ میلیون تومان پول سال ۹۶ را با ۵۰ میلیون تومان سود حساب می کنیم شما باید مابه التفاوت تا یک میلیارد و سیصد میلیون واریز کنید و خودرو تحویل بگیرید حال شما نویسندگان این متن کلاه خود را قاضی کنید که حق با چه کسی است!!!!!!

 • رحیمیان رحیمیان (4 اسفند 1400 ساعت 16:24)

  دلم برای مظلومیت رامک سوخت.
  تا ریال آخر حقمون رو از حلقوم این بی شرفها بیرون میکشیم.
  علاوه بر زیان مالی، میدونید تا الآن چقدر آسیب اجتماعی به زندگی تک تک حواله داران وارد شده؟!
  لعنت بر حرص و طمع زیاد همچین افراد خبیث.
  همگی یکصدا پیگیریم...

 • امیرعباس یدوی امیرعباس یدوی (4 اسفند 1400 ساعت 16:02)

  همایونی نسب الناز رزمند کلاهبرداران شبکه ای به ته خط رسیدید

 • مهدی مهدی (4 اسفند 1400 ساعت 15:56)

  معلومه نویسنده حق حساب درست حسابی از رامک کلاه بردار گرفتی که فقط به فکر اون و کارمنداش هستی

 • امیر عباس یدوی امیر عباس یدوی (4 اسفند 1400 ساعت 15:54)

  رامک خودرو بهتر بود در هنگام بسته بودن ثبت سفارش ثبت نام نمی کرد البته با پولی که از مردم گرفت تونست جاهای خوبی همایونی نسب سرمایه گذاری کند

 • سینا ولی پور سینا ولی پور (4 اسفند 1400 ساعت 15:51)

  میشه بگید این ۵۰۰ نفر کجا کار میکنند و اصلا چه کاری میکنند. مگر نه این است که نورا موتور که یک شرکت مستقل از رامک خودرو است در حال مونتاژ سانگ یانگ است و رامک یدک هم وظیفه ارایه خدمات پشتیبانی را دارد. پس پرسنل رامک اساسا بسیار بسیار کمتر از ۵۰۰ نفر و عملا بیکار هستند. در ضمن ‌آیا هزینه های اجتماعی، اقتصادی و خسارات مالی که به همین ۴۰۰۰ نفری وارد شده و همچنان هم ادامه دارد و تراکم کاری که برای دادگستری ایجاد کرده است، بیشتر از خسارت بیکاری معدود کارکنان رامک خودرو نیست؟؟؟

 • میرزایی میرزایی (4 اسفند 1400 ساعت 15:27)

  این متن کاملا غیر منصفانه و به نفع این شرکت مال مردم خور هست بیش از ۴ سال هست به این شرکت رجوع میکنیم و بهمون میگن برید هر کار از دستتون میاد بکنید حتی این شرکت پول اولیه پرداختی مشتریان رو هم نمیده و با این متن میخواد مظلوم نمایی بکنه با پول ما همین شرکت رفته و شرکت دیگه ای به اسم نورا موتور زده و داره تیوولی مونتاژ میکنه ولی با قیمت ۱میلیارد و نیم میخواد به مشتریان بده . ما سود سه هزار درصد نمیخواهیم ما ماشینی که ثبت نام کردیم را میخواهیم تازه با ۴ سال تاخیر و ضرر و زیان

 • خسروی خسروی (4 اسفند 1400 ساعت 15:05)

  چند ایراد اساسی متنتون داره
  ۱.رامک خودرو طبق قانون نباید قبل از ثبت سفارش پول مردم رو می گرفت
  ۲.بر فرض که مقصر دولت بوده رامک در سررسید قرارداد سال ۹۷ به جای اینکه اعلام کند قادر به تامین نیست و اصل پول را به مشتری بدهد با تنظیم متمم باعث بی ارزش شده پول مشتری شد.
  ۳.حکم دادگاه کیفری تناقضی با حقوقی نداره، فقط اتهام کلاهبرداری رد شده لیکن در احکام کیفری رد مال اعلام شده که خود قاضی کشکولی رد مال رو ماشین اعلام کردن صمن اینکه جهت درخواست خسارت علاوه بر تحویل ماشین ارجاع به دادخواست حقوقی دادن
  ۴.نمایندگی های رامک در سراسر کشور اقدام به فروش تیوولی صفر می کنند در حالیکه رامک هنوز به تعهداتش عمل نکرده
  ۵.رامک خودرو اعلام می کنه که هیچ مونتاژو تولیدی نداره پس ۵۰۰ نفر کارگر کجا کار می کنند اگر منظور کارگران کارخانه ساوه هست که بنابر گفته رامک مربوط به شرکت نوراموتورپارس هستند و ربطی به رامک ندارند پس نگرانی بابت آنها وجود ندارد

 • محمد بحری محمد بحری (4 اسفند 1400 ساعت 14:38)

  متاسفم برای این سایت و مجله که در ازای گرفتن پول؛ حاضره هر چرت و پرتی رو بنویسه. احکام صادره از دادگاه حقوقی کاملاً صحیح و با در نظر گرفتن تمامی جوانب است و توسط قاضی دادگاه دارای صلاحیت قوه‌ی قضاییه‌ی نظام مقدس جمهوری اسلامی صادر گردیده، فلذا همچون احکام قرآنی؛ لازم الاجرا می‌باشد. دست و پا زدن دیگه فایده نداره... به زودی خواهیم دید که خط و نشان کشیدن کارمندان بی‌وجدان رامک‌خودرو برای مشتریان متضرر و مالباخته، منتج به چه خواهد شد... .
  آری این تازه اول راهه...