1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. سرمایه دار استرالیایی، مرسدس بنز آدولف هیتلر را از میلیاردر روسی خرید

سرمایه دار استرالیایی، مرسدس بنز آدولف هیتلر را از میلیاردر روسی خرید

13 اسفند 1400
  • 0

بر اساس گزارشی که توسط The Courier Mail منتشر شده است، کلایو پالمر، سرمایه دار جنجالی معدن استرالیا و نامزد سنا، یکی از لیموزین های ضد گلوله آدولف هیتلر را از یک میلیاردر روسی خریداری کرده است.

بنا بر گزارش ها، مرسدس بنز «گروسر اوفنر تورِن‌واگن 777» یک کانورتیبل چهار در است که در سال 1939 ساخته شده و حداقل به مدت سه سال توسط دیکتاتور بدنام آلمان مورد استفاده قرار گرفته است.

benz-1945-1.jpg

در سال 1940، این وسیله نقلیه برای حمل و نقل دیکتاتور فاشیست ایتالیایی بنیتو موسولینی در یک بازدید رسمی از خیابان های برلین مورد استفاده قرار گرفت. مدتی بعد، در اواخر همان سال، شخص «پیشوا» (!) ایستاده در صندلی کنار راننده، با دستی کشیده رژه پیروزی بر فرانسه را در پاریس برگزار کرد. این خودرو 12 ماه بعد، در زمان تهاجم به یوگسلاوی و یونان، دوباره در معرض دید عموم قرار گرفت.

benz-1945-2.jpg

مرسدس بنز 770 با موتور 8 سیلندر خطی بنزینی 8.0 لیتری (390 نیوتن متر) خود به همراه گیربکس پنج سرعته دستی، صفر تا صدی در حدود 23 ثانیه داشت که بر اساس استانداردهای امروزی، کند به نظر می رسد. حداکثر سرعت این خودرو نیز حدود 190 کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

البته بدنه ضد گلوله این خودرو که در کارخانه مرسدس بنز در زیندلفینگن (Sindelfingen)، که امروزه محل تولید لیموزین کلاس S است، نصب شده، احتمالاً ماشین را به طور قابل توجهی کندتر کرده است.

benz-1945-5.jpg

پس از مرگ هیتلر و سقوط برلین در سال 1945، طبق گزارش‌ها، این خودرو توسط تام آستین، مزرعه دار تنباکو، به ایالات متحده منتقل شد و از آن زمان نیز تاکنون حداقل چهار بار دست به دست شده است که آخرین بار آن به سال 2017 میلادی باز می گردد.

آقای پالمر این وسیله نقلیه را در هفته‌های اخیر از یک میلیاردر روسی که نامش فاش نشده خریداری کرده است. با این حال، مشخص نیست که او چقدر برای خرید آن پرداخت کرده است.

گمان زده می شود که آقای پالمر، این مرسدس بنز و چندین خودروی دیگر را، از جمله رولز رویسی که زمانی متعلق به پادشاه ادوارد هشتم بود، برای یک موزه خودرو در کوئینزلند خریداری کرده است.

منبع درایو


نظرات