1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. پایان دوره ممنوعیت واردات خودرو در بهار سال نو

پایان دوره ممنوعیت واردات خودرو در بهار سال نو

15 اسفند 1400
  • 1

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در رابظه با مصوبه ممنوعیت واردات خودرو گفت: ممنوعیت واردات خودروها به کشور مربوط به مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه در سال ۹۷ است که تا اواخر خرداد سال 1401 اعتبار دارد و پس از آن مهلت قانونی این مصوبه به پایان می رسد.
وی در مورد آزادسازی واردات خودرو، اظهار کرد: طبق آ«چه توسط مجلس مصوب شده، مقرر شده برای سال آینده تعداد ۵۰.۰۰۰ دستگاه خودرو سواری و ۲۰.۰۰۰ دستگاه خودرو سواری دوگانه سوز (هیبریدی و برقی) وارد کشور شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: ممنوعیت واردات خودرو مربوط به مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه در سال ۹۷ است و مهلت قانونی این مصوبه در اوایل خرداد سال آینده به پایان می‌رسد.

وی ادامه داد: از سویی دیگر نیز رئیس جمهور تمایل به آزادسازی واردات دارد و معتقد است که بعد از گذشت ۳ ماه اول سال ۱۴۰۱، واردات خودرو باید آزاد شود.

جدی گفت: همچنین وزیر صمت نیز موافق واردات در سال آینده است و در جلساتی که با خودروسازان داشتیم آنها اعلام کردند که مشکلی با آزادسازی واردات ندارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد نظر شورای نگهبان، اظهار کرد: با توجه به اینکه یک هماهنگی نسبی بین مسئولان وجود دارد و همچنین تاریخ انقضای ممنوعیت واردات بهار سال آینده است، به نظر نمی‌رسد شورای نگهبان و یا هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، منعی در برابر آزادسازی واردات خودرو قرار دهند.نظرات

  • علی علی (15 اسفند 1400 ساعت 11:02)

    چه فایده وقتی قراره به هر خودرو 20 هزار دلاری، یک میلیارد تومان تعرفه گمرکی ببندند. جوان ایرانی محکومه که آرزوی خودرو خارجی معمولی رو با خودش به گور ببره. این قانون برای چند درصد مردم کشور خبر خوبی محسوب میشه؟ برای چند درصد حسرت به دلشون ایجاد میکنه ؟ این مهمه. قانونی که برای عامه مردم خبر خوش محسوب نشه می خوام تا صد سال سیاه تصویب نشه