1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. راه‌اندازی نیروگاه سیار با باتری‌های بازیافتی توسط جگوار

راه‌اندازی نیروگاه سیار با باتری‌های بازیافتی توسط جگوار

25 اسفند 1400
  • 0

جگوار لندرور اعلام کرده در همکاری با شرکت سیستم‌های قدرت Off Grid Energy، با استفاده از پک باتری‌های بلااستفاده‌ی جگوار I-Pace یک نیروگاه سیار می‌سازد. این محصول، در راستای تلاش‌های جگوار لندرور برای رسیدن انتشار کربن صفر تا سال 2029 است و از باتری بازیافتی از پروتوتایپ‌ها و مدل‌های توسعه‌ای استفاده می‌کند که نتوانستند به سطح لازم برای استفاده به عنوان خودروی الکتریکی برسند.

پک لیتیوم یونی 125 کیلوواتی که سیستم ذخیره انرژی باتری قابل حمل یا به اختصار ESS نامیده می شود، برای استفاده در جاهایی طراحی شده است که دسترسی به شبکه‌ی برق اصلی وجود ندارد و می تواند توان لازم برای خانه‌ی یک خانواده‌ی  معمولی را به مدت هفت روز تامین کند. این محصول تا حدود 85 درصد از باتری I-Pace، از جمله سیم‌کشی‌ها و ماژول‌های آن را مجدداً استفاده می‌کند و مواد و اجزای باقی‌مانده هم بازیافت می‌شوند.

Jaguar gridtogo Battery Energy Storage System-4.webp

 

گواهی دیگر بر پایداری ESS، استفاده از پنل‌های خورشیدی Off The Grid برای شارژ دستگاه است. این سیستم با اتصالات شارژ خودروی الکتریکی نوع 2 متناسب شده است تا خودروهای الکتریکی را با سرعت شارژی تا حدود 22 کیلووات ساعت شارژ کند.

این نیروگاه سیار برای استفاده‌ی تجاری نیز قابل استفاده است و برای تامین انرژی گاراژ و سیستم عیب‌یابی جگوار TCS Racing در طول آزمایش فرمول E امسال استفاده شد. این سیستم همچنین در مرکز تجربه جگوار لندرور، در ژوهانسبورگ، نیز نصب خواهد شد تا ناهماهنگی در تحویل برق اصلی در این مرکز را جبران کند.

 نظرات