1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. آغاز تولید شاسی بلند جدید ایران خودرو از مهرماه 1401

آغاز تولید شاسی بلند جدید ایران خودرو از مهرماه 1401

23 فروردین 1401
 • 1

مدیرعامل ایران خودرو خراسان از افزایش ظرفیت تولید خودروهای شاسی بلند خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از پروژه توسعه خط مونتاژ در اواسط امسال، علاوه بر افزوده شدن هایما 8S، تیراژ تولید هایما S5 و S7 پلاس افزایش خواهد یافت.

بیژن زاهدی فرد افزود: خط جدید تولید که توسط شرکت تام و ایران‌خودرو خراسان در حال تجهیز است، امکان تولید همزمان چهار مدل خودروی شاسی بلند را دارد.

وی با بیان این‌که بیش از ۴۹ هزار دستگاه خودروی هایما از سال ۱۳۹۴ در ایران خودرو خراسان تولید شده است، ادامه داد: تعهدات خودروهای هایما به روز شده و هیچ گونه تعهد معوقی وجود ندارد. در سال گذشته نیز برنامه تولید محصولات هایما، ۱۰ هزار دستگاه خودرو بوده که حدود ۹۰ درصد آن محقق شده است.

زاهدی فرد بر افزایش سطح داخلی‌سازی قطعات محصولات هایما و ضرورت آموزش‌های لازم به نمایندگی‌های خدمات پس از فروش تاکید کرد و گفت: این برنامه ها در دستور کار ساپکو و ایساکو قرار گرفته است.

وی همچنین در خصوص تولید محصول جدید گفت: برنامه تولید هایما 8S در دستور کار ایران‌خودرو‌ خراسان قرار دارد که طبق هدف‌گذاری، امسال به بازار عرضه خواهد شد.

 • ایران  خودرو هنوز اطلاعاتی کاملی از این خودرو منتشر نکرده اما براساس اظهارات منابع مطلع، این خودرو از مهرماه روی خط تولید خواهد رفت.

 

هایما اس 8.jpg - 2.jpg

 

هایما اس 8 - 3.jpgنظرات

 • Ali Ali (23 فروردین 1401 ساعت 21:40)

  بله دیگه
  به جای بسیج همه ظرفیت‌ها جهت تولید خودروهایی که همه ملت بتونن بخر،
  میخوان از بازار مونتاژی‌ها بهره ببرن.
  بدون توجه به اینکه بقاشون با پول بیت‌المال بوده و باید الان همه‌ی هم و غمشون کمک به عموم مردم باشه نه طبقات خاص.
  بماند که هنوز در تعمیر و خدمات پس از فروش هایماها بی‌عرضه نشون دادن و تازخ با داخلی‌سازی بیشتر از کیفیت همین خودروی کم کیفیت هم کاسته خواهد شد.