1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. دو شرط ایران خودرو برای حذف قرعه کشی از شهریور ماه!

دو شرط ایران خودرو برای حذف قرعه کشی از شهریور ماه!

27 فروردین 1401
  • 0

به گزارش car.ir، بابک رحمانی سخنگوی گروه صنعتی ایران خودرو شب گذشته در گفتگو با صداوسیما شروط ایران خودرو برای حذف قرعه کشی های فروش محصولات ایرن شرکت را اعلام کرد. وی در این گفت و گو افزایش تیراژ تولید و حذف قیمت دستوری را از شروط مهم این شرکت برذای حذف قرعه کشی ها از روند فروش محصولات اعلام کرئد.

سخنگوی ایران خودرو با بیان جزئیاتی افزود: نیاز بازار خودرو ایران سالانه ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تا 1.5 میلیون دستگاه خودرو صفر است و برنامه ریزی ایران خودرو نیز، تولید ۷۵۰ هزار دستگاه شامل ۲۵ هزار خودرو سنگین و ۷۲۵ هزار دستگاه خمودروی سواری است، ولی افزایش عرضه، تنها یک دلیل برای حذف قرعه کشی است که مسلما به تدریج در نیمه دوم سال اتفاق می‌افتد.

رحمانی در خصوص افزایش قیمت ۴۰ میلیونی سمند دوگانه سوز نیز گفت: بیش از یکسال است که سمند دوگانه سوز نه تولید و نه فروخته می‌شود و فقط مصرف تاکسی دارد لذا افزایش قیمت آن تابع قوانین خاصی نیست.

وی اضافه کرد: ما در دو ماهه پایان سال نسبت به ۱۰ ماهه قبل، ۱۷ درصد افزایش عرضه داشتیم و بیش از ۱۲۰ هزار دستگاه عرضه شدکه ۶۸ هزار دستگاه خودرو تحویل مردم دادیم بنابراین افزایش قیمت خودرو ناشی از عدم عرضه نیست و عواملی مانند انتظارات تورمی سال ۱۴۰۱، افزایش قیمت ارز و لغو مصوبه واردات موجب افزایش قیمت خودرو شده است.

سخنگوی گروه صنعتی ایران خودرو درباره واردات ۱۳ دستگاه خودرو سواری بنز E ۲۰۰ که ۶ ماه گذشته توسط شرکت زیرمجموعه ایران‌خودرو واردشده بود، گفت: این شرکت نمایندگی انحصاری واردکننده بنز آلمان که کل سهام آن مربوط به ایران خودرو است؛ ثبت سفارشات آن، قبل از تصویب ممنوعیت واردات بوده است.

وی افزود: قبل از تحریم ها، نمایندگی زیرنظر خود شرکت مرسدس بنز انجام شد و ۷۵۶ دستگاه از این دستگاه در ایران تولید شد و این اجازه را مستقیم از شرکت مرسدس بنز گرفتیم که توسط شرکت تجارت ستاره ایران، بنز تولید شود منتها بعد از تحریم نتوانستیم این همکاری را ادامه دهیم.

رحمانی نمایندگی رسمی بنز آلمان را شرکت تجارت ستاره ایران معرفی کرد و گفت: انتقال دانش فنی از سوی شرکت بنز فقط به شرکت تجارت ستاره ایران انجام شده و امروز درخواست دارند که با معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری، شرکتی دانش بنیان ثبت کنند.

سخنگوی گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به موافقت ایران خودرو نسبت به واردات خودرو گفت: واردات خودرو، کمک کننده خودروسازان است، زیرا که تجربه نشان داده هروقت خودرو وارد شد ما بیشترین تولید را انجام دادیم.نظرات