1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. تعیین تکلیف خودروسازان برای مردم ممنوع است

تعیین تکلیف خودروسازان برای مردم ممنوع است

27 فروردین 1401
  • 1

رئیس سابق شورای رقابت با اشاره به دو شرط ایران خودرو در حذف قرعه کشی خودرو در گفتگو با خبرنگاران گفت : ایران خودرو اعلام کرده است که ابتدا اولید خودرو را به 750 میلیون میرسانیم و سپس قرعه کشی و دستور العمل قیمت حذف میشود. 

شیوا افزود : باید بگویم شما حق ندارید برای مصرف کننده شرط بگذارید بلکه قانون شروطی را برای شما تعیین کرده است.

رئیس سابق شورای رقابت با اعلام اینکه در حال حاضر بازارِ تعدادی از خودروهای داخلی انحصاری است و تا زمانی که رقابتی نشده باید قیمت ها تحت نظارت قرار گیرد تا از موقعیت انحصارگری سواستفاده نشود، گفت: صرف اینکه تولید را بالا ببرید کار بسیار خوبی است اما متاسفانه عملی نشده است. نکته اینجاست بحث قرعه کشی نوعی توزیع خودرو است. توزیع خودرو هم باید به عادلانه ترین روش صورت گیرد.  اگر در زمانی به این جمع بندی رسیدید که عادلانه تر از روش قرعه کشی هست و این‌ موضوع به تأیید واحدهای نظارتی رسید امکان اجرای آن را دارید.
 
شیوا با اعلام اینکه  حتی اگر تولید افزایش یابد باید در عرضه و تقاضا تعادل ایجاد شود، گفت: بالا بردن تولید به هیچ وجه رقابتی بودن را به دنبال نخواهد آورد ، بلکه رقابتی شدن بازار خودرو یعنی تعداد بازیگران در این بازار به اندازه کافی باشند. اگر شما به تنهایی در بازار باشید همچون گذشته باید تحت نظارت قرار گیرید و براساس قانون باید دستورالعمل برای شما تدوین شود.

منبع تسنیم


نظرات

  • vahid vahid (27 فروردین 1401 ساعت 16:36)

    شما هم الان کاره ای نیستی بهت زور اومده قبلا بودی چیکار کردی فقط دستوری قیمت تعیین میکردی.مشکل از بیخ وبن هستش همتون مقصرید جملگیتونم فقط فکر جیب مبارکتون هستین دریغ از ذره ای به فکر مردم بودن.ما که کلا برای همیشه خرید ماشینو بوسیدیم رفت تو خاطره ها وشد ارزو.