1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. فن آوری، تکنولوژی و مقایسه
  4. آموزش خودکار با خودروی خودران؛ ثبت اختراع جدید شرکت جنرال موتورز!

آموزش خودکار با خودروی خودران؛ ثبت اختراع جدید شرکت جنرال موتورز!

30 فروردین 1401
  • 0

در یک پرونده جدید ثبت اختراع و علامت تجاری در ایالات متحده، جنرال موتورز طرحی را برای یک سیستم خودروی خودران ارائه کرد که برای آموزش و سنجش مهارت رانندگان تازه کار طراحی شده است. این استفاده جالب از فناوری رانندگی خودکار برای قضاوت در مورد سطح توانایی رانندگان تحت آموزش در هنگام یادگیری اصول رانندگی در جاده های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. این کاربرد منحصر به فرد از فناوری رانندگی خودکار برای آموزش رانندگان به جای جایگزینی آنها، برداشت جالب جدیدی از این فناوری هیجان انگیز است که توسط جنرال موتورز ارائه شده است.

رقابت برای تولید وسایل نقلیه خودران توجه اکثر بازیگران صنعت خودرو و فناوری خودران را به خود اختصاص داده است و شرکت ها به طور مداوم برای ساخت وسایل نقلیه هوشمندتر که به دخالت کمتری از سمت راننده نیاز دارند، تلاش می کنند. جنرال موتورز یک وسیله نقلیه خودران را خودرو یا وانتی تعریف می کند که می تواند محیط خود را تشخیص دهد و با کمک بسیار کمی از راننده حرکت کند. جنرال موتورز به طور خاص از سنسورهایی مانند لیدار (سنسورهای پیشرفته تشخیص فاصله با بازتاب نور)، حسگرهای تصویر مانند دوربین ها و GPS، به عنوان پایه های این تکنولوژی نام می برد.

اگرچه استفاده گسترده از انواع مختلف حسگرها وسایل نقلیه هوشمندتری تولید کرده است، جنرال موتورز در ثبت اختراع خود اعتراف می کند که ممکن است لحظاتی وجود داشته باشد که انسان مجبور شود خود کنترل وسیله نقلیه را به دست بگیرد. این موارد شامل زمان هایی است که فرد بخواهد شخصا از راندن خودرو لذت ببرد و همچنین موقعیت هایی که وسیله نقلیه خودران در محیطی قرار بگیرد که نتواند خود حرکت کند و نیاز به راننده وجود داشته باشد.

مربی های خودران جنرال موتورز برای آماده‌سازی انسان‌ها برای آینده‌ای که در آن نیاز به همکاری با وسایل نقلیه خودران خود دارند، متولد شد. جنرال موتورز برای ثبت اختراع جدید خود مزایی مانند کاهش نیاز به مربی های رانندگی، هزینه کمتر آموزش و بهبود در دسترسی به برنامه های آموزش رانندگی می‌داند.

تمام تصمیم های کارآموز رانندگی به‌دقت به وسیله حسگرهای مختلفی که وسیله نقلیه خودران برای رانندگی استفاده می‌کند، ثبت می شوند و بر اساس آنها مهارت او در رانندگی سنجیده می شود. همچنین بر اساس ورودی‌ها، خودرو می‌تواند در لحظه به فرد یادگیرنده برای آموزش استفاده صحیح از مواردی مانند پدال های گاز و ترمز و فرمان بازخورد دهد.

به مرور که راننده پشت فرمان ماهر تر می‌شود، وسیله نقلیه خودران به آرامی ویژگی‌های بیشتری از خودرو را در دسترس او قرار می‌دهد که این رویکرد بسیار متفاوت با رویکرد فعلی است که در آن کنترل کامل ماشین یا وانت را به راننده کارآموز می دهند.

منبع موتور ۱


نظرات