1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار خودرو
 4. تحویل یکماهه خودروهای سایپا و ایران خودرو به مادران

تحویل یکماهه خودروهای سایپا و ایران خودرو به مادران

1 اردیبهشت 1401
 • 3

پس از تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در تاریخ ١۴٠٠/٠٨/١٩، خودروسازان از اسفندماه سال گذشته تاکنون، همراه با طرح‌های فروش خود، در راستای ابلاغ این طرح‌های حمایتی خویش برای اختصاص خودرو به مادران دارای دو فرزند و بیشتر که فرزند دوم یا مابعد آن‌ها، بعد از تاریخ فوق متولد شده باشند، را اجرایی کردند.

مادران مشمول امکان ثبت‌نام یک دستگاه اتومبیل از محصولات خودروسازان را دارند؛ در صورتی که تعداد متقاضیان مشمول این بخشنامه، بیش از گنجایش شرایط فروش باشد، منتخبان نهایی از راه قرعه‌کشی مشخص خواهند شد اما وگرنه همگی مادران مشمول که شرایط آن‌ها به تایید سازمان‌های ذی‌ربط می‌رسد، امکان واریز وجه خودرو انتخابی را خواهند داشت.  

علیرغم اینکه موعد تحویل خودروها در طرح‌های فروش فوق‌العاده، حداکثر ۹۰ روزه در نظر گرفته شده است اما طبق اعلام معاون فروش هر یک از دو خودروساز، در طرح‌ حمایتی مذکور برای اختصاص خودرو به مادران، خودرو ظرف مدت یکماه تحویل شده است. طبق اعلام خوردوسازان اینکه سقف ظرفیت پذیرش اغلب از متولدین تاریخ مذکور به بعد بوده است، خودرو زودتر از موعد تحویل به دست مادران می‌رسد.

بابک رحمانی- معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران‌خودرو در این رابطه اعلام کرده است: با توجه به اینکه جمعیت واجد شرایط (که بدست سازمان ثبت احوال مشخص می‌شود)، متقاضی شرکت در این طرح‌ها، نسبت به سایر طرح‌ها کمتر است، بنابراین به‌تدریج نیاز به قرعه‌کشی نبوده و خودرو به همگی متقاضیان واجد شرایط تعلق خواهد گرفت. خودروی نزدیک به ۷۰۰ نفر از مشتریان، تا به کنون فاکتور شده است الباقی در انتظار فاکتور شدن هستند.

حسین کاظمی معاون بازاریابی و فروش سایپا نیز در این رابطه، اظهار کرد: با توجه به افزایش تولید، مادران ارای دو فرزند و بیشتر، برای هر خودرویی که ثبت‌نام کنند، می‌توانند  کمتر از یک ماه خودرو درخواستی خود را تحویل گیرند.  خوشبختانه در سال جدید افزایش تولید در سایپا صورت گرفته است و از این رو، تعهدات پیش از زمان قید شده در قرارداد مشتریان، تحویل می‌شود.

وی اعلام کرد: تاکنون ۲۵ هزار نفر در این طرح مشارکت کرده‌اند که ۲۰ درصد آن‌ها دارای شرایط ثبت‌نام بوده‌اند.

منبع ایسنا


نظرات

 • ن-صائبی ن-صائبی (2 اردیبهشت 1401 ساعت 08:58)

  درود،ما خودروی دنا پلاس ثبت نام کردیم ولی تا الان هنوز در سایت هم که نگاه میکنی فاکتور نشده است. فکر نکنم این موضوع صحت داشته باشد که یکماه تحویل داده اند.

 • علی علی (1 اردیبهشت 1401 ساعت 17:45)

  ما که یک ماه از ثبت نام رد شد 780 هزار تومان هم اختلاف بیمه پرداخت کردیم ولی هنوز خودرو ندیدیم از سایپا؟؟؟؟؟؟

 • تاسف تاسف (1 اردیبهشت 1401 ساعت 15:52)

  این آشغال ها که قطعه نداشتن، از کجا آوردن که میخوان یک ماه تحویل بدن.
  دروغ گوهای دزد............