1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار خودرو
 4. تحمیل جریمه های ناحق به مالکان خودرو

تحمیل جریمه های ناحق به مالکان خودرو

14 اردیبهشت 1401
 • 5

قطعی سیستم های پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه ها و عدم اتصال آن به سامانه های پلیس راهور منجر به تحمیل جریمه های ناحق به مالکان خودرو هایی شده که عوارض خودر را پرداخت نکرده اند.

 روش‌های مختلفی برای پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی وجود دارد و سامانه‌های مختلفی در این رابطه فعال هستند.

در این سامانه‌ها مانند سامانه رسمی وزارت راه به نام "آنی‌رو"، مالک خودرو پس از ثبت‌ اطلاعات کاربری، مشخصات خودروی خود را نیز ثبت و در صورت تمایل، حساب کاربری خود را نیز شارژ می‌کند؛ در ادامه در صورت تردد آزادراهی راننده، وجه مدنظر از حساب کاربری وی کاسته می‌شود و به این ترتیب وی، عوارض آزادراهی را پرداخت کرده است البته اگر مالک خودرو پس از تردد آزادراهی اقدام به پرداخت عوارض نکند، برای وی پیامکی از طرف پلیس راهور ارسال می‌شود که در صورت عدم پرداخت در مدت 7 روز، جریمه برای کاربر لحاظ خواهد شد!

به طور مثال در صورت عدم پرداخت عوارض 3 هزار تومانی در مدت هفت روز، 42 هزار تومان جریمه برای مالک خودرو ارسال می‌شود!

اما مشکل کجاست؟ بارها پیش آمده که عوارض آزادراهی به صورت الکترونیک توسط این سامانه‌ها مانند "آنی‌رو" پرداخت شده است اما به دلیل عدم اتصال بانک اطلاعات سامانه‌های مذکور با سامانه‌های پلیس راهور، جریمه‌ عدم پرداخت عوارض الکترونیکی برای هموطنان لحاظ می‌شود!

سامانه‌های مذکور نیز در جواب کاربران می‌گویند که مشکل از طرف آن‌ها نیست و متأسفانه تا به امروز به‌دلیل عدم وجود بانک اطلاعات مشترک بین سامانه‌های وزارت راه و پلیس راهور، کاربران قربانی شده و مجبور به پرداخت جریمه‌های تحمیلی می‌شوند!

لذا پلیس و وزارت راه برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم و مالکان خودرو باید هر چه سریعتر ارتباط بین سامانه‌های پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی مانند "آنی‌رو" با پلیس راهور را ایجاد کنند و همچنین نسبت به جبران خسارت و جریمه‌های اخذ شده از مالکان خودرو به دلیل این اختلال، اقدام کنند تا از تحمیل اتلاف وقت و هزینه اضافی به مردم برای پیگیری ابطال جریمه‌های اشتباهی و رفتن به مراکز همچون دفاتر پلیس +10 یا  مرکز اجرائیات پلیس راهور جلوگیری شود.

منبع تسنیم


نظرات

 • نام نام (17 اردیبهشت 1401 ساعت 00:37)

  سگ رید تو سامانه هاتون حروم خورها

 • مهدی محبی مهدی محبی (15 اردیبهشت 1401 ساعت 12:38)

  عجب دل خجسته ای دارید هااا شما فکر میکنید دعوای چند سال گذشته بین شهرداری با نیروی انتظامی بر سر تصاحب پلیس راهور چی بود؟؟ همین گرفتن پولهای بیحساب . منبع درامد بسیار کلان. من را 4 میلیون تومان بخاطر تردد بین تهران و ساوه در حالیکه کارت انی رو من صد هزار تومن شارژ داشت جریمه کردند و صدایم هم به هیچ کجا نرسید. پولهای حرام در این کشور غوغا میکنه . هر چه گفتم من که شارژ داشتم گفتند میدونیم حالا شده شما برو از وزارت راه شکایت کن و وزارت راه از انی رو و انی رو از پلیس راهور تا در نهایت با حکم دادگاه جریمه هات را لطف کنند و ببخشند. این است عدل حاکم. خدا وکیلی تپه ای که ...... باشید هم باقی گذاشته اید؟؟ از من که کذشت اما من حلال نمیکنم.

 • احیاء بیات احیاء بیات (14 اردیبهشت 1401 ساعت 11:56)

  سلام، در یک مورد من تیشرت مشکی پوشیده بودم کمربند هم بسته بودم. ولی متاسفانه به خاطر همرنگ بودن تیشرت وکمر بند افسر کنار آزاد راه دید خوبی نداشت پیامک جریمه نبستن کمربند بعد چند دقیقه اومد پلیس راه که رسیدم اعلام کردم ترتیب اثر ندادند به همین راحتی جریمه می‌کنند

 • ص ف ص ف (14 اردیبهشت 1401 ساعت 11:30)

  سلام من چندبار برای پرداخت اقدام کردم ولی هربار بحای پرداخت کیف پولم شارژ شد وازکیف پول هم برداشت نشد واخرسر برای من جریمه اومد که فکرکنم ۴۲هزار بود

 • فلونی فلونی (14 اردیبهشت 1401 ساعت 10:46)

  پول عراق و سوریه و یمن از کجا باید بدست بیاد؟
  از تیغ زدن مردم که از زنده و مرده میگیرید