1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رقابت تولیدکنندگان خودروی‌برقی برای کسب عنوان برتر

رقابت تولیدکنندگان خودروی‌برقی برای کسب عنوان برتر

20 اردیبهشت 1401
  • 1

 مدیر اجرایی فولکس واگن روز دوشنبه گفت: فولکس واگن برای رسیدن به هدف خود در جهت تبدیل شدن به بزرگترین فروشنده خودروهای الکتریکی در جهان تا سال 2025 اذعان کرد که  رقیب تسلا قوی تر از حد انتظار بوده و راه دشواری در پیش است.

هربرت دیس در کنفرانس FT Future of the Car 2022 گفت: رقابت فشرده ای خواهد بود، اما ما از آن دست نخواهیم کشید. وی افزود: «باید بگویم ما انتظار نداشتیم رقیب اصلی آمریکایی ما اینقدر سریع و آماده باشد.»

دیس سال گذشته به دلیل محک زدن منظم فولکس واگن در برابر تسلا و برجسته کردن چابکی و سرعت این شرکت برای تحت فشار قرار دادن ساختارهای مستقر خودروساز آلمانی به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

تسلا امسال اولین کارخانه بزرگ اروپایی خود را در نزدیکی برلین افتتاح کرد و فولکس واگن و همچنین بی ام و و مرسدس بنز را  به چالش کشید، در حالی که دیس گفت انتظار داشت پیشرفت تسلا چالش برانگیز باشد.

دیس همچنین گفت که هنوز این شانس را می بیند که فولکس واگن بتواند از تسلا پیشی بگیرد و تا سال 2025 به شماره یک جهان تبدیل شود و به محصول بزرگتر خود اشاره کرد که خودروهای لوکس و درجه یک و همچنین برندهای بزرگ را پوشش می دهد.

منبع رویترز


نظرات

  • علی علی (21 اردیبهشت 1401 ساعت 05:08)

    ما هم هنوز اندر خم یک کوچه ایم