1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. «سلطان خودرو» دیگری در راه است؟

«سلطان خودرو» دیگری در راه است؟

21 اردیبهشت 1401
  • 1

دبیر و سخنگوی هیات تحقیق و تفحص مجلس گفت: در نتیجه تحقیق و تفحص مجلس در صنعت خودرو، به لیست جدیدی از اسامی مافیای خودرو دست یافته ایم که به زودی آن را منتشر خواهیم کرد. 

سید علی موسوی، دبیر و سخنگوی هیات تحقیق و تفحص مجلس با تأکید به اینکه به لیست جدیدی از اسامی مافیای خودرو دست یافته و به زودی آن را منتشر خواهد کرد افزود: 


ریشه کن شدن مافیای خودرو، قطعا می‌تواند بخش قابل توجهی از مشکلات صنعت خودروسازی کشور و بهبود کیفیت در این حوزه را حل کند. از طرفی مافیای خودرو دست به واردات قطعات دست دوم و بدون کیفیت می‌زند که استفاده این قطعات در خودرویی مانند پراید، خطرات جانی متعددی را برای مردم ایجاد کرده است.

موسوی گفت: نباید تصور کنیم که واردات خودرو تمام مشکلات مربوط به این حوزه را حل می کند . این موضوع تا حد زیادی می تواند قیمت خودرو را تعدیل کند، اما این تصور که واردات حل کننده تمام مشکلات است و تنها با این اقدام می توانیم قیمت ها را تعدیل کنیم، فکر درستی نیست؛ زیرا این احتمال وجود دارد که واردات خودرو هم به دست مافیای خودرو بیفتد. 

این نماینده مجلس با اشاره اینکه اساساً مخالف واردات خودرو نیست افزود : با واردات این محصول می توانیم در زمینه افزایش کیفیت خودروی داخلی و ایجاد کردن فضای رقابتی، تأثیرگذار باشیم؛ با این حال نمی توان بر اثرگذاری همه جانبه آن بر کاهش قیمت ها امیدوار بود.

 نظرات

  • عماد عماد (21 اردیبهشت 1401 ساعت 20:43)

    وقتی گارانتی محصول شد ۵سال مونتاژ کار جراعت نمیکنه هر آشغالی رو ببنده