1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. کسب و کار
 4. از هزینه های خودروبر و امداد خودرو چه می دانید؟

از هزینه های خودروبر و امداد خودرو چه می دانید؟

28 اردیبهشت 1401
 • 0

نقص فنی خودرو و ماندن در جاده ممکن است برای هر یک از ما اتفاق بیفتد. در شرایطی که در حال سفر و حرکت با خودروی شخصی خود هستیم و خودرو دچار نقص فنی می‌شود و از حرکت باز می‌ایستد، ممکن است خودمان با استفاده از ابزار و امکاناتی که در اختیار داریم، قادر به راه اندازی مجدد آن نباشیم. تماس با خودروبر و امداد خودرو در این شرایط به کمک شما می‌آید و در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به رفع نقص فنی یا انتقال خودرو به نزدیک‌ترین مرکز امدادرسانی اقدام می‌کند. خدمات انتقال خودرو به وسیله خودروبر و امداد خودرو دارای هزینه‌هایی است که در این مطلب به آن می‌پردازیم.

 

خودروبر چیست؟

خودروبر که به آن کفی خودروبر نیز گفته می‌شود، قطعه‌ای است که برای حمل و انتقال خودروهای معیوب یا سانحه دیده استفاده می‌شود. این قطعه را معمولا به انتهای کامیونت‌ها منتقل می‌کنند و با تنظیم شیب و استفاده از ترمز‌ها و چیرگرها، از حرکت اضافه خودرو در حین حرکت جلوگیری می‌کنند. خودروبر دارای انواع مختلفی است که هر یک از انواع آن در موارد خاصی استفاده می‌شود.

انواع خودروبر

همانطور که گفته شد، خودرو بر دارای انواع مختلفی است که هر یک در موارد خاصی کاربرد دارند. در ادامه به انواع مختلف خودرو بر اشاره می‌شود تا در صورت نیاز بدانید چه نوع خودروبری را باید درخواست کنید.

خودروبر تکی

خودروبرهای تکی که معمولا پشت کامیونت‌ها متصل می‌شوند، برای حمل تنها یک خودرو طراحی شده‌اند. این نوع خودروبرها را معمولا در مسافرت‌های بین شهری و کوتاه استفاده می‌کنند و به آن خودروبر کامیونت نیز گفته می‌شود.

تریلر خودروبر

تریلر خودروبر معمولا مورد استفاده خودروسازان قرار می‌گیرد و از آن برای رساندن خودرو به دست مشتریان استفاده می‌شود. این نوع خودربر می‌تواند از 6 تا 8 خودرو را به صورت همزمان حمل کند.

خودروبر هیدرولیک

خودروبر هیدرولیک یکی از انواع خودروبر است که به دلیل امکانات و تجهیزات هیدرولیکی که دارد، امکان پیاده و سوار کردن خودرو در آن‌ها راحت تر است. این نوع خودروبر تهران در ایران وجود ندارد.

خودروبر کابین

خودروبر کابین یکی از انواع خودروبر است که در آن خودرو درون کابین و محفظه قرار داده می‌شود و به این ترتیب ایمنی بیشتری را برای خودرو فراهم می‌کند. این نوع خودروبر نیز در ایران وجود ندارد.

 

کفی خودروبر.webp

 

کاربردهای خودروبر

خودروبرها برای کاربردهای فراوانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هنگام رو به رو شدن با هر یک از این موارد می‌توانید با خودرو بر تماس بگیرید و از خدمات آن بهره‌مند شوید. در ادامه به کاربردهای خودروبر اشاره می‌کنیم.

حمل خودروهای معیوب

ممکن است در مسیر سفر و در جاده‌ای دور از مرکز شهر، خودروی شما دچار نقص فنی یا خرابی شود و قادر به حرکت نباشد. گاهی اوقات این خرابی به حدی می‌رسد که امکان تعمیر برای شما میسر نخواهد بود. تماس با امداد خودرو و درخواست یک خودروبر بهترین اقدامی است که می‌توان در این شرایط انجام داد تا از آسیب‌های احتمالی بعدی جلوگیری شود.

حمل خودروهای تصادفی

متاسفانه ما روزانه شاهد آمار بالایی از تصادفات جاده‌ای هستیم که می‌توان آسیب‌های جدی به راننده و سرنشینان وارد کند. در برخی از تصادفات خسارت وارد شده به خودرو به قدری است که خودرو دیگر امکان حرکت ندارد و باید سریعا به تعمیرگاه انتقال یابد. در این هنگام تماس با امداد خودرو یا خودروبر بهترین راه حل برای مشکل به وجود آمده است.

حمل خودروهای لوکس و صفر

یکی از کاربردهای خودرو بر حمل خودروهای لوکس و صفر است. امروزه خودروهای لوکس و صفر بسیاری باید در اقصی نقاط کشور به دست مشتریان خود برسند. با استفاده از خودروبر می‌توان این خودروها را بدون آسیب و خسارت به دست مشتریان رساند. برخی از ماشین‌های لوکس نیز اجازه تردد در سطح شهر را ندارند و به همین علت نیاز به یک خودرو بر برای انتقال به محل مورد نظر خواهند داشت.

حمل تجهیزات و ماشین آلات

بسیاری از تجهیزات و ماشین آلات خاص، اجازه تردد در جاده‌های شهری را ندارند. بنابراین بهترین راه برای حمل این تجهیزات و ماشین آلات استفاده از خودروبر است. از جمله این تجهیزات می‌توان به ماشین ‌آلات کشاورزی اشاره کرد که با توجه به جثه بزرگی که دارند، تنها به وسیله خودروبرها قابل حمل می‌باشند.

هزینه های خودروبر امداد خودرو بر چه اساسی محاسبه می‌ شود؟

امداد خودرو دارای نمایندگی‌های مختلفی در اکثر مناطق کشور است که می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان به کمک شما بیاید. تعرفه قیمت خدمات امداد خودرو در سال 1401 برای خودروهای داخل و خارجی متفاوت است و از 93 هزار تومان تا 700 هزار تومان متغیر می‌باشد.

هزینه حمل خودروهای داخلی

هزینه‌ حمل خودروهای داخلی از جمله پیکان، رنو 21، پراید، آردی، 206، 207، سمند، پرشیا، MVM 1010، کوئیک، تیبا، ساینا، ریو، رانا، وانت پراید، تندر 90 و 405 بر اساس هر کیلومتر محاسبه می‌شود و به شرح زیر است:

 • خدمات یدک کش: ورودی 338 هزار تومان و به ازای هر کیلومتر 7500 تومان
 • چرخگیر: ورودی 338 هزار تومان و به ازای هر کیلومتر 7500 تومان
 • کفی (خودروسوار) داخل تهران: ورودی 580 هزار تومان و به ازای هر کیلومتر 13900 تومان
 • کفی (خودروسوار) خارج از شهر تهران: ورودی 700 هزار تومان و به ازای هر کیلومتر 13900 تومان

هزینه حمل خودروهای خارجی

هزینه حمل خودروهای خارجی اعم از مگان، نیسان پیکاپ، پاترول تک کابین، موسو، پاترول دو در، آریا شاهین، میتسوبیشی، سرانزا، ماکسیما، ون، کمری، جیلی، تیگو، هایما، هاوال، مزدا3، ام وی ام 315، مزدا 323، چانگان، ام وی ام 520 و... با توجه به مسافت می‌تواند متفاوت باشد. قیمت‌ها به شرح زیر گزارش داده شده‌اند.

 • یدک کش: ورودی 390 هزار تومان و به ازای هر کیلومتر 7500 تومان
 • چرخگیر: ورودی 390 هزار تومان و به ازای هر کیلومتر 7500 تومان
 • کفی(خودروسوار) داخل تهران: ورودی 580 هزار تومان و به ازای هر کیلومتر 13900 تومان
 • کفی ( خودروسوار) خارج از شهر تهران: ورودی 700 هزار تومان و به ازای هر کیلومتر 13900 تومان

توضیحات تکمیلی

به هنگام محاسبه هزینه خودروبر باید چند نکته را در نظر داشته باشید. در ادامه به تعدادی از این نکات اشاره می‌شود:

 • هنگام استفاده از خدمات حمل خودرو به وسیله خودروبر در ساعات اوج ترافیک (از 6:30 تا 10:30 و از 16:30 تا 21:30) تعرفه کیلومتری از مبدا محاسبه می‌شود.
 • به هنگام حمل خودرو از مسیرهای غرب به شرق و شرق به غرب تهران، کیلومتر از مبدا محاسبه می‌شود.
 • هزینه‌های حمل و نقل خودرو به وسیله خودرو بر یا دیگر لوازم، بر اساس بررسی استهلاک‌های بررسی شده دریافت می‌گردد.
 • هزینه خارج کردن خودرو از پارکینگ در صورتی که امکان‌پذیر باشد، از طبقه همکف 50 هزار تومان و از طبقه -1، 70 هزار تومان دریافت می‌شود.

سخن پایانی

شرکت‌های مختلفی در زمینه امداد خودرو و خودروبر فعالیت دارند که می‌توانید با تماس با آن‌ها مشکلات خود را برطرف کنید. در صورت نیاز و بروز مشکل با شماره خودروبر تهران تماس حاصل کنید. خدمات امدادی در اسرع وقت و توسط نیروهای متخصص و با تجربه انجام خواهند شد.نظرات