1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. معاملات خودرو در بورس کالا کلید خورد

معاملات خودرو در بورس کالا کلید خورد

28 اردیبهشت 1401
  • 1

امروز گروه بهمن موتور با عرضه مجموعاً  55  دستگاه خودروی تک کابین و دوکابین وارد بورس کالا شد.

از این رقم 29 دستگاه کارای دوکابین با قیمت پایه 301 میلیون تومان و 26 دستگاه خودوری کارا تک کابین با ارزش 291 میلیون تومان به فروش رسید. ضمناً با توجه به میزان عرضه کالا، متقاضیان خرید این خودروها می توانند در سیستم مازاد عرضه نیز از بورس کالا خرید کنند. گرروه بهمن موتور، به عنوان یکی از پرکارترین شرکت های خودروسازی کشور در سال های اخیر، معاملات خودرو در بورس کالا را آغاز کرده است. 

خودروی کارا بورس.jpg

به گزارش مرجع اخبار بورس‌های کالایی تجربه معاملات امروز خودروی کارا گروه بهمن موتور در بورس کالا حاوی ۴ نکته کلیدی است که به نظر می رسد نیازمند توجه بازیگران بازار است:

نخست اینکه، تجربه عرضه خودرو کارا در بورس کالا نشان داد، برخلاف برخی نگاه ها و نگرانی ها مبنی بر احتمال ورود تقاضای کاذب به این معاملات، اما امروز خودرو در سازوکار عرضه و تقاضا و با منصفانه‌ترین روش و قیمت مورد معامله قرار گرفت. 

 

دوم اینکه، در سمت عرضه گروه بهمن موتور به عنوان تولید کننده توانست محصول خود را با قیمت تعادلی به بازار عرضه کند و در سمت تقاضا (خریداران) مصرف کننده هم با قیمت پایین‌تر از بازار آزاد (حتی با لحاظ درنظر گرفتن مالیات، مالیات بر ارزش افزوده، پلاک گذاری، بیمه شخص ثالث) محصول خود را خریداری کند.

سوم اینکه، سازوکارها در بورس کالا از یک قاعده اصلی پیروی می کند و آن، کشف قیمت براساس عرضه و تقاضاست و به همین دلیل تعادل بازار هم در همین سازوکار شکل می‌گیرد.

چهارم اینکه، در بورس کالا، معاملات در فضایی شفاف، تعادلی و به دور از حواله و اختلافات قیمتی رقم می خورد و منفعت این رویه به طور همزمان به تولیدکننده و مصرف کننده می رسد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در شب گذشته با اشاره به انتظار نمایندگان مجلس از دولت به عنوان مجری قانون، تأکید کرد که می بایست از فضای قانونی و شفاف بورس کالا بای عرضه خودرو استفاده کرد. 

 
منبع کالاخبر


نظرات

  • . امیر . امیر (29 اردیبهشت 1401 ساعت 01:27)

    حتماً باید بررسی بشه که کی این قیمت رو برای این دو وانت قدیمی زده به نظر میرسه عوامل خود شرکت بهمن موتور خریدار این خودروهای در پیتی باشن برای بازار گرمی و افزایش قیمت آینده ی این دو وانت وگرنه این قیمت نمی ارزن