1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. مجلس، همچنان پیگیر طرح استیضاح وزیر صمت

مجلس، همچنان پیگیر طرح استیضاح وزیر صمت

1 خرداد 1401
  • 1

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت : «استیضاح وزیر صمت، تقدیم هیئت رئیسه شده و انتظار داریم اعلام وصول آن سریعتر اعلام شود بلاتکلیفی در این موضوع هم ضربه به تولید و صنعت خواهد بود و هم بعد نظارتی مجلس را زیر سوال می‌برد.»  

علی بابایی کارنامی، پیش از هم در نطق شفاهی خود در مجلس در انتقاد به عملکرد سیدرضا فاطمی امین به خصوص در زمینه عملکردوی در حوزه خودرو، به ایراد سخنرانی پرداخته بود، با انتشار پستی در حساب شخصی خود در فضای مجازی، در راستای پیگیری این طرح تذکر داد و گفت: بلاتکلیفی در این موضوع به تولید و صنعت ضربه وارد می کند.

 


این نماینده مجلس اعلام کرده بود: تذکر بنده به ماده 221 آیین‌نامه داخلی مجلس در خصوص استیضاح وزرا باز می‌گردد چرا استیضاح برخی از وزرا از جمله وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام وصول نمی‌شود. سه ماه است که استیضاح وزیر صمت تحویل هیات رئیسه شده اما در هیات رئیسه معطل مانده است.

وی در ادامه اظهار کرد: ماده 221 آیین‌نامه بر این موضوع تاکید دارد که درخواست استیضاح زمانی که بیش از 10 امضاء داشته باشد باید بلافاصله در صحن مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده و مورد رسیدگی قرار گیرد. دلایل ناکارآمدی وزیر صنعت، معدن و تجارت مشخص است اما چرایی وضعیت موجود باید مشخص شود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس در بعد نظارتی حق دارد و در بحث گرانی خودرو و اوضاع و احوال اقتصادی نمی‌تواند از حقوق ملت کوتاه بیاید. هیات رئیسه توضیح دهد که چرا استیضاح وزیر صمت (سیدرضا فاطمی امین- وزیر صنعت، معدن و تجارت- )اعلام وصول نمی‌شود. بنده پیگیر حقوق کارگران در دولت هستم و از شما نیز می‌خواهم این موضوع را با جدیت دنبال کنید.

منبع ایسنا


نظرات

  • ایرانی ایرانی (2 خرداد 1401 ساعت 21:27)

    این مگه انقلابی نبود ؟
    شما فکر میکنید بین این همه مافیا و دزد ادم درست پیدا میشه ک به فکر مردم باشه ؟اگر قرار بود باشه این 40 سال یکی پیدا میشد ...این بره یه بدتر میذارن به جاش ک اونم جیباشو پر کنه تا بعدی ...من که امید ندارم به هیچ کدومشون اینا فقط لبو دهن هستن اونی ک تصمیم میگیره یکی دیگست که همه میدونن کیه ...