1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. قرعه کشی خودرو باعث توزیع چندین میلیاردی رانت می شود

قرعه کشی خودرو باعث توزیع چندین میلیاردی رانت می شود

7 خرداد 1401
  • 1

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی، قرعه کشی خودرو را باعث توزیع 100هزار میلیارد تومانی رانت دانست. 

قرعه کشی خودرو باعث توزیع چندین میلیاردی رانت می شود.jpg

محمدرضا نجفی منش، رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازی کشور گفت: در سه سال اخیری که قرعه کشی خودرو انجام شد، بازار خودرو دچار لطمه شده است. وی معتقد است که مسئولان نباید در ادامه روند اجرای قرعه کشی مصر باشند و نیاز است که تصمیم درستی در این رابطه گرفته شود. 

پیشتر هم احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان گفته بود که لازم است مانند دهه 70، خودرو در حاشیه بازار به فروش برسد تا قیمت‌خودرو در کارخانه و قیمت بازار یکی شده و خودرو تک نرخی شود. 

رئیس انجمن قطعه سازان همگن نیرومحرکه معتقد است که اکنون هجمه ای که برای  خرید خودرو  به وجود آمده است، به این دلیل است که افرادی که خودرو می‌خرند، حتی قبل از تحویل خودرو، بین ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان سود به دست می آورند.
به گفته نجفی منش، دولت نباید در سیستم فروش خودرو دخالت کند؛ دخالت دولت منجر می شود که تولیدات کمی حاصل شود، فعالیت های توسعه ای به خوبی پیش نرود و  عایده ای را در بر نداشته باشد و تنها باعث شود که هرسال، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در میان مردم مردم توزیع شود.

نعمت بخش قبلاً هم در مصاحبه ای گفته بود  که سیستم قرعه کشی باعث شده است که خودرو به دست مصرف کننده واقعی نرسد.

 


نظرات

  • vahid vahid (7 خرداد 1401 ساعت 23:17)

    راست میگه.قرعه کشی از پایه و اساس اشتباه که نه زشته برای شان این مردم .منتها شما که فکر مردم نیستین فقط میگید قرعه کشی حذف بشه قیمت ماشین با قیمت ازاد یکی بشه .دردتون همینه تمام رانت و فساد از خودتونه.خیلی دلتون میسوزه سعی کنید قرعه کشی رو بردارین ماشینم به قیمت کارخونه ای الان بفروشید