1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. نسل جدید موتورهای سه سیلندر ایرانی در آستانه تولید انبوه

نسل جدید موتورهای سه سیلندر ایرانی در آستانه تولید انبوه

نسل جدید موتورهای سه سیلندر ایرانی در آستانه تولیدانبوه
17 خرداد 1401
 • 3

مدیرعامل شرکت دانش بنیان ایران خودرو گفت: مراحل توسعه موتورهای ایرانی کم مصرف با هدف رشد و توسعه موتورهای موجود و با قابلیت کاهش آلایندگی و مصرف سوخت، به پایان رسیده و تأمین و تدارک قطعات برای تولید انبوه آغاز شده است.

مهدی رجبعلی اعلام کرد: این شرکت دانش بنیان، چشم‌انداز خود را پیشتازی در طراحی و توسعه قوای محرکه پایدار، توجه به کاهش مصرف و آلایندگی پیشرانه‌های خودرو قرار داده است.

وی اضافه کرد: بر این اساس نسل جدید موتورهای ایرانی با هدف کاهش مصرف سوخت و آلایندگی در حال طراحی و توسعه است؛ از این رو طراحی خانواده موتور سه سیلندر را می‌توان مهم‌ترین دستاورد این حوزه اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران‌ خودرو (ایپکو)، در ادامه گفت: بیشترین فعالیت های توسعه ای قوای محرکه شرکت اپیکو برای رسیدن به مرحله تولید انبوه موتورهای کم مصرف، بر ارتقای کمی و کیفی موتورهای موجود و کاهش آلایندگی و مصرف سوخت متمرکز شده است.
مدیرعامل شرکت ایپکو با تأکید بر پیشرفت طرح تولید موتور EF۷ پلاس تنفس طبیعی افزود: این طرح از نظر توسعه‌ای در مراحل پایانی است و تامین و تدارک قطعات برای تولید انبوه آغاز شده است.

رجبعلی، ضمن تاکید بر تولید انبوه موتور EF۷ پلاس در آینده نزدیک، اصلی‌ترین طرح این شرکت را، طراحی و تولید خانواده موتورهای سه سیلندر ایران خودرو دانست و گفت: مراحل توسعه این خانواده موتور در حال انجام است و امیدواریم تا نیمه اول امسال، بتوانیم قطعاتی که نقشه‌های آن در اختیار سازندگان قرار گرفته را دریافت کرده و وارد فرآیند تاییدیه قطعات شویم و پیش بینی می‌کنیم تا انتهای سال، اولین موتور خانواده موتور سه سیلندر، در خط تولید قرار گیرد.

 


نظرات

 • مهدی مهدی (21 خرداد 1401 ساعت 08:54)

  آره موتور پیکان یه سیلندر ش رو برداشتن شده جدید ایندفعه می می خوان بزارنش رو شاسی بلند

 • ارش ارش (17 خرداد 1401 ساعت 22:01)

  ایران خودرو نمیتونه ی فرقون تولیدکنه دانش بنیانش کجا بود؟ زاررررررت

 • علی علی (17 خرداد 1401 ساعت 21:13)

  ماشینهای چهار سیلند شون خیلی جواب میده یه سیلند کم کردن