1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. قانون خودرویی مجلس باعث کاهش مصرف سوخت و هزینه‌های دولت می‌شود

قانون خودرویی مجلس باعث کاهش مصرف سوخت و هزینه‌های دولت می‌شود

20 خرداد 1401
  • 0

نائب رئیس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودرو مجلس می‌گوید قانون خودرویی مجلس، موجب کاهش مصرف سوخت و هزینه‌های دولت به واسطه تشویق خودروسازان به تولید خودروهای باکیفیت و کم مصرف می‌شود در واقع اگر این قانون به درستی اجرایی شود، توسعه صنعت خودروسازی کشور را به همراه خواهد داشت.

قانون خودرویی مجلس باعث کاهش مصرف سوخت و هزینه‌های دولت می‌شود.jpg

محسن علیزاده  با اشاره به ابلاغ قانون ساماندهی صنعت خودرو، گفت: هرچند براساس این قانون به دولت مجوز واردات خودرو داده شد اما از آنجاکه آئین‌نامه مربوط به شیوه اجرای آن باید توسط هیات دولت تدوین شود، نگرانی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه این آئین‌نامه نتواند هدف قانونگذار یعنی تامین خودروی موردنیاز همه اقشار جامعه را تامین کند.

نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس شورای اسلامی افزود: انتظار می‌رود دولت در تدوین آئین نامه واردات خودرو به گونه‌ای عمل کند که متقاضیان کنونی خرید خودرو که بیشتر آن‌ها اقشار متوسط و ضعیف از نظر درآمدی هستند، بتوانند از این واردات منتفع شوند و خودرویی ایمن و کم مصرف خریداری کنند.

وی در تشریح تاثیرات مثبت واردات خودرو بر بازار، اضافه کرد: قانون خودرویی مجلس، موجب کاهش مصرف سوخت و هزینه‌های دولت به واسطه تشویق خودروسازان به تولید خودروهای باکیفیت و کم مصرف می‌شود در واقع اگر این قانون به درستی اجرایی شود، توسعه صنعت خودروسازی کشور را به همراه خواهد داشت، از سوی دیگر از آنجا که با این قانون عرضه خودرو افزایش می‌یابد، قیمت‌ها در بازار متعادل می ‌شود.

نائب رئیس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودرو مجلس تصریح کرد: همه به دنبال تقویت صنعت خودروسازی هستند اما در سال‌های گذشته با وجود وعده‌های بسیار، این مهم محقق نشده و خودروها همچنان باکیفیت پایین و هزینه تمام شده بالا تولید شده است، امیدواریم با قانون مجلس در این حوزه بستر پیشرفت این صنعت فراهم شود.

 

 نظرات