1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. توضیحات پلیس برای شماره گذاری خودروها و موتورسیکلت های برقی

توضیحات پلیس برای شماره گذاری خودروها و موتورسیکلت های برقی

29 خرداد 1401
  • 0

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهنمایی و رانندگی توضیحاتی را درباره شماره‌گذاری خودروها وموتورسیکلت‌های برقی ارائه کرد.

سرهنگ علی محمدی، درباره وضعیت شماره‌گذاری خودروها از سوی پلیس گفت: شماره‌گذاری خودروها تابع قوانین و مقررات جاری کشور است و بر این اساس هر خودرویی که تائیدیه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت را دریافت کرده و مجوز شماره‌گذاری آن بر اساس ضوابط و چک لیست‌ها از سوی سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیطزیست نیز صادر شده باشد، از سوی پلیس شماره‌گذاری خواهد شد.

وی درباره اینکه آیا سواری سمند سورن پلاس از سوی پلیس شماره‌گذاری می‌شود یا خیر گفت: مجوزهای شماره‌گذاری برای این مدل از خودرو صادر شده و در حال حاضر شماره‌گذاری آن نیز انجام می‌شود.

رییس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور درباره شماره‌گذاری خودروها و موتورسیکلت‌های برقی نیز اظهارکرد:‌درمورد شماره‌گذاری خودروها و موتورسیکلت‌های برقی نیز ضوابط و مقررات برابر دیگر وسایل نقلیه است و اگر چنانچه این خودروها مجوز و تائیدیه سازمان ملی استاندارد و سازمان حفاظت محیط‌ زیست را داشته باشد، پلیس نیز نسبت به شماره‌ گذاری آنها اقدام خواهد کرد. این دسته از وسایل نقلیه با توجه به برقی بودن و آلایندگی کم معمولا تائیدیه سازمان حفاظت محیط‌ زیست را دریافت می‌کنند، اما ایمنی و مقاومت آنها نیز مهم است که باید سازمان ملی استاندارد آن را بررسی واعلام کند.

محمدی  درباره اینکه آیا تاکنون خودرو و موتورسیکلت برقی از سوی پلیس شماره‌ گذاری شده یا خیر نیز گفت: سابقه درج پلاک و شماره‌ گذاری این وسایل نقلیه وجود دارد و مواردی که تائیدیه‌های لازم محیط‌ زیست و استاندارد را اخذ کرده بودند،شماره‌گذاری شدند.

وی درباره این تائیدیه‌ها نیز تصریح کرد:‌ هر مدل از خودرویی اعم از برقی، بنزینی، گازسوز و ... که بخواهد شماره‌گذاریشود، باید استانداردهای ۸۵ گانه را داشته باشد و سازمان استاندارد باید مستندات آن را برای پلیس ارسال کند. معاونت فنی و مهندسی پلیس راهور این موارد را بررسی کرده و در صورتی که تمام تائیدیه‌ها اخذ شده باشد ما نسبت به شماره‌گذاری اقدام می‌کنیم.

رییس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور درباره شماره‌ گذاری وسایل نقلیه نیز اظهارکرد: در حال حاضرشماره‌گذاری وسایل نقلیه برابر ضوابط و استانداردهای موجود در حال انجام است و پلیس راهور در کم‌ترین زمان ممکن نسبت به ضرب پلاک و نصب آن روی خودروها اقدام خواهد کرد.

 
منبع ایسنا


نظرات