1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. سهمیه بنزین تیرماه، امشب شارژ می شود

سهمیه بنزین تیرماه، امشب شارژ می شود

31 خرداد 1401
  • 0

سهمیه بنزین تیرماه خودروهای شخصی، بدون اعمال هیچ گونه تغییری در قیمت، امشب در ساعت صفر بامداد در کارت های هوشمند شخصی شارژ می شود.

سهمیه 60 لیتری در ساعت صفربامداد چهارشنبه یکم تیرماه به کارت های هوشمند شخصی واریز می شود و سهمیه سوخت خودروهای عمومی و خدماتی نیز مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز خواهد شد.

طرح سهمیه‌بندی بنزین از ساعت صفر روز جمعه، ۲۴ آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، برای همه وسائط نقلیه بنزین‌سوز آغاز شد.

سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت‌های هوشمند سوخت برای مالکان خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها ابتدا شش ماه بود که به‌دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام‌شده برای مقابله با گسترش آن، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای این سقف را به ۹ ماه تغییر پیدا کرد، با این حساب، سهمیه واریزی ماهانه خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها در صورت استفاده نکردن، حداکثر به مدت ۹ ماه در کارت‌های هوشمند سوخت قابل ذخیره خواهد بود.

در یک الی دو سال گذشته به علت محدودیت های کرونایی، مصرف سوخت کشور در ایام نوروز در مقایسه با سال‌های پیش از کرونا کاهش پیدا کرد، با این حال با بهبود شرایط شیوع ویروس کرونا، مقدار مصرف بنزین در کشور افزایش یافته است.

 
منبع ایسنا


نظرات