1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. کسب و کار
  4. خرید لوازم یدکی اصلی تویوتا و لکسوس

خرید لوازم یدکی اصلی تویوتا و لکسوس

5 تیر 1401
  • 0

در چند سال اخیر، خرید لوازم یدکی اصلی تویوتا و لکسوس در کشور ما نسبت به قبل اهمیت بیشتری پیدا کرده است و باید سعی کنیم حتماً بهترین لوازم موجود در بازار را تهیه کنیم آن هم با گارانتی چراکه هم از طرفی کالاهای غیراصل با کیفیت پایین در بازار وجود دارند و هم با توجه به نرخ ارز و مشکلاتی که در راه تجارت و صادرات واردات کالاها بین کشور ما و دیگر کشورها وجود دارد، تهیه قطعه اصلی برای خودروهای خارجی دشوار است.

اما فروشگاه هایی مثل « فرست یدک » با حذف واسطه های طولانی بین تولیدکننده اصلی قطعات و مشتری نهایی سعی کرده اند لوازم یدکی اصلی لکسوس و تویوتا را با قیمت معقول و منصفانه در اختیار مشتریان قرار دهند. کارکنان فرصت یدک به خاطر تجربه و مهارت و همچنین آشنایی با قطعات مختلف لکسوس و تویوتا ازجمله قطعاتی مصرفی و قطعات تعمیری موتوری، فقط لوازم اصلی را عرضه می کنند.

 

خرید لوازم یدکی اصلی تویوتا و لکسوس

در این نوشته می خواهیم به این موضوع بپردازیم که هنگام خرید قطعات مختلف برای خودروهای تویوتا و لکسوس باید در خرید هر قطعه به چه نکاتی توجه کنیم. مثلاً اگر می خواهیم لنت ترمز اصلی لکسوس بخریم باید چه کنیم یا اگر دنبال تعویض آینه تویوتا هستیم، قبل از خرید به چه نکاتی توجه کنیم؟

 

خرید لنت ترمز اصلی تویوتا و لکسوس

بعضی از قطعات خودروها مصرفی هستند، یعنی هرچقدر هم که خودروی باکیفیتی داشته باشید و با دقت از آن استفاده کنید، باز هم باید این قطعات را هر چند وقت یک بار تعویض کنید. لنت ترمز یکی از این قطعات مصرفی خودرو است که باید به طور مرتب تعویض شود. این قطعه در ایمنی خودرو هم نقش مهمی دارد و نباید از تعویض آن غافل شد.

برای خرید لنت ترمز اصلی تویوتا باید به این نکته توجه کنید که تعمیرکار خودروی شما مهارت کافی در تعویض لنت ها داشته باشد. ممکن است تصور کنیم تعویض لنت خودرو کار ساده ای است و مهارت خاصی نیاز ندارد اما اگر کسی که می خواهد لنت ها را عوض کند، همین کار را به خوبی بلد نباشد، ممکن است به خودروی شما آسیب بزند.

حتماً لنت ترمز تویوتا و لکسوس را مناسب مدل خودروی خود انتخاب کنید. طبیعی است لنت ترمز تویوتا هایلکوس کوهستانی که به خوبی روی این خودرو جواب می دهد با لنت ترمز تویوتا کمری تفاوت دارد. مدل لنت ترمز آیسین برای تویوتا برند خوبی است و لنت های با کیفیتی تولید می کند.

 

خرید فیلتر هوا تویوتا اصلی.jpg

 

خرید فیلتر هوا تویوتا اصلی

یکی دیگر از لوازم مصرفی تویوتا و لکسوس و به طور کلی هر خودرویی، فیلتر هوا است. فلیتر هوا نقش ریه ماشین را دارد و هوای ورودی به موتور را تصفیه می کند. اگر بخواهید عمر موتور طولانی باشد و در دراز مدت به موتور خودرو آسیب نرسد، یکی از کارهایی که باید همیشه به طور مرتب انجام دهید، تعویض فیلتر هوا در فواصل زمانی منظم است.

برای خرید فیلتر هوا تویوتا کمری و تویوتا هایلوکس مهم ترین نکته ای که باید دقت کنید این است که جنس فیلتر هوا خوب باشد و به طور منظم تعویض شود. مدل فیلتر هوا تویوتا جنیون پارتس مدل خوبی است که در فروشگاه های معتبری مثل فرست یدک هم به صورت اینترنتی قابل دریافت است.

 

زمان تعویض فیلتر هوا وقتی است که فیلتر هوای خودرو کثیف شده باشد. اگر بیشتر در جاده های خاکی تردد می کنید طبیعتاً فیلتر هوای خودرو شما زودتر کثیف می شود و نیاز به تعویض دارد برای همین است که فیلتر هوا تویوتا هایلکوس را باید سریع تر عوض کرد چون معمولاً در مناطق خاکی بیشتر تردد می کنند. در حالت استاندارد چیزی بین 10 تا 15 هزار کیلومتر یا یک سال زمان مناسبی برای تعویض فیلتر هوا است.

 

فیلتر روغن تویوتا.jpg

 

فیلتر روغن تویوتا

فیلتر روغن خودرو هم قطعه مصرفی دیگری است که در سلامت موتور خودرو نقش اساسی دارد. فیلتر روغن ذرات خاک و قطعات فلزی بسیار ریزی که به مرور، وارد روغن موتور می شوند جدا می کند و در واقع روغن موتور را تصفیه می کند.

بهترین زمان برای تعویض فیلتر روغن برای هر ماشینی فرق می کند اما زمان دقیق را می توانید در دفترچه راهنمای خودرو پیدا کنید، این مقدا معمولاً چیزی بین 12.000 کیلومتر تا 20.000 کیلومتر است.

برای تهیه فیلتر روغن تویوتا کرولا و هایلوکس  اصلی هم می توانید از بخش قطعات مصرفی سایت فرست یدک اقدام به خرید کنید.

نکته: استفاده از روغن موتور تویوتا و لکسوس هم برای اینکه عمر موتور افزایش پیدا کند بسیار مهم است. تعویض به موقع روغن موتور لکسوس و تویوتا و استفاده از روغن با کیفیت را فراموش نکنید.

 

دیسک و صفحه تویوتا اصلی

اگر قصد تعویض دیسک و صفحه تویوتا یا لکسوس را دارید باید مطمئن شوید این قطعات را از بین قطعات اصلی انتخاب می کنید چون دیسک و صفحه قطعه حساسی است و باید عمر طولانی داشته باشد. علاوه بر این، اگر کیفیت خوبی نداشته باشد، می تواند به سیستم انتقال قدرت و گیربکس ماشین آسیب بزند.

دیسک و صفحه زمان تعویض مشخصی ندارد هرزمان که به اصطلاح تمام شده باشد باید آن را عوض کرد. این زمان تا اندازه خیلی زیادی به میزان استفاده از ماشین و نحوه تعویض دنده  ها بستگی دارد.

خرید لوازم اصلی تویوتا و لکسوس

غیر از لوازم یدکی و لوازم مصرفی خودرو ممکن است بر اثر خرابی یا تصادف، بعضی از قطعات ریز و درشت ماشین را عوض کنیم. در اینجور مواقع یک نکته مهم وجود دارد:

لازم نیست کل مجموعه را عوض کنید

تمام قطعات لکسوس و تویوتا با کدهای دقیقی از هم تفکیک شده اند. هر بخشی از خودرو صدها یا هزاران قطعه اصلی دارد که هرکدام به چدین بخش کوچک تر و قعطات فرعی تقسیم می شوند. اگر یکی از این بخش های کوچک و فرعی آسیب ببیند و نیاز به تعمیر و تعویض داشته باشد، لازم نیست همه مجموعه را عوض کنید.

ابتدا کد قطعه را به دست بیاورید و بعد دقیقاً همان را تعویض کنید. البته نظر تعمیرکار متخصص هم در این موارد مهم است. اگر به نظر او، بهتر است کل قطعات عوض شوند، همین کار را انجام دهید.

 

به طور کلی می توان قطعات و لوازم تویوتا و لکسوس را به چهار دسته کلی تقسیم کرد:

 

لوازم موتوری تویوتا و لکسوس.jpg

 

1.    لوازم موتوری تویوتا و لکسوس

این بخش شامل قطعات مربوط به موتور ماشین می شود.

موارد مربوط به سیستم اصلی موتور ماشین، مثل شلنگ ها، پیستون ها، واشرهای اصلی، تسمه و قطعات ریز اتصال دهنده و مجموعه مرتبط با سیلندر در این قسمت جای می گیرند.

 

2.    قطعات اصلی گیربکس و زیربندی تویوتا و لکسوس

این بخش مربوط به سیستم انتقال قدرت، سیستم تعلیق و فرمان خودرو است. هرآنچه مربوط به دنده و گیربکس و وسایل آن است در این بخش جای می گیرد. همچنین قطعات و لوازم به کار برده شده در جعبه فرمان و متعلقات مربوط به آن و نیز ترمزها و ترمز دستی و... را در این بخش از قطعات تویوتا و لکسوس باید پیدا کنید.

 

3.    قطعات سیستم برقی لکسوس و تویوتا

این قسمت هم از بخش های پیچیده خودروهای امروزی است که خیلی متفاوت از خودروهای قدیمی است که چند سیم پیچی ساده نبودند. خودروهای امروزی سیستم ترمز برقی ABS دارند، سنسورهای مختلفی مثل سنسور پارک و تشخیص فاصله دارند، دوربین دارند، سیتسم  سوخت رسانی شان الکترونیکی است و تمام آپشن های داخلی و سیستم های پخش کننده و... آن ها برقی هستند.

تمام این قطعات خودروهای تویوتا و لکسوس زیرمجموعه قطعات سیستم برقی محسوب می شوند.

 

4.    خرید قطعات بدنه تویوتا و لکسوس

آخرین بخش از قطعات و لوام تویوتا و لکسوس بخش خارجی و قطعات بدنه است. این بخش شامل تمام سپرها و درها است.

سقف خودرو، سان روف، دستگیره ها، علامت  تویوتا و لکسوس و پنل های کف و بدنه همه جزء بخش بدنه و قطعات خارجی حساب می شود.

 

3 سؤال پرتکرار مرتبط با موضوع:

 

فیلتر هوای ماشین را کی باید تعویض کرد؟

زمان دقیقی برای این موضوع وجود ندارد، هر زمان که کثیف شد! می توانید با نگاه کردن و دست کشیدن روی فیلتر هوا میزان گردوغبار روی آن را مشاهده کنید.

 

زمان تعویض فیلتر روغن تویوتا و لکسوس چه موقعی است؟

هر مدلی زمان مختلفی دارد که باید در دفترچه راهنمای خودرو آن را پیدا کنید اما به طور کلی عددی بین 12 تا 20 هزار کیلومتر پیشنهاد می شود.

 

لوازم یدکی اصلی تویوتا و لکسوس را باید از کجا تهیه کرد؟

روش های مختلفی وجود دارد. اما یکی از فروشگاه های معتبر فروش لوازم یدکی اصلی تویوتا و لکسوس فروشگاه فرست یدک است. که امکان فروش اینترنتی قطعات لکسوس و تویوتا را هم فراهم کرده است.

 

 

خلاصه و نتیجه گیری

در این نوشته کوتاه، سعی کردیم درباره خرید لوازم یدکی و قطعات اصلی لکسوس و تویوتا صحبت کنیم و هم به قطعات مصرفی پرداختیم و هم لوازم یدکی که مصرفی نیستند و ممکن است به خاطر پیش آمدن اشکالی یا تصادف، نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند.

همچنین فروشگاه فرست یدک را هم معرفی کردیم که از این فروشگاه می توانید لوازم یدکی اصلی تویوتا و لکسوس را بدون دغدغه تهیه کنید و حتی آنلاین سفارش دهید.نظرات