1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. پژو از نسل جدید مدل 408 رونمایی کرد

پژو از نسل جدید مدل 408 رونمایی کرد

6 تیر 1401
  • 0

شرکت فرانسوی پژو هفته گذشته از مدل 408، نسخه جدید خود رونمایی کرد و قرار است آن را از ابتدای سال 2023 به بازار عرضه کند. یک مدل فست بک جدید که با ترکیبی از بهترین قطعات یک سدان، هاچ بک و SUV طراحی شده است.

408 در اوایل سال 2023 وارد بازار می شود و بین مدل 308 و 3008 قرار می گیرد. این خودرو کاربردی تر از یک هاچ بک معمولی با صندوق بار بزرگ 536 لیتری است، اما در مقایسه با یک کراس اوور معمولی، قابلیت رانندگی و کارایی بهتری نیز دارد.

روند طراحی و ساخت ماشین حدود هفت سال به طول انجامیده و به دلیل ظاهری بسیار جنجالی، مدت زمان زیادی طول کشیده تا مدیران کارخانه برای تولید آن متقاعد شوند.

بدنه خودرو، ترکیبی از شاسی‌بلند و فرمی از خودرو است که فست‌بک نامیده می‌شود. در ماشین‌های فست‌بک،‌ سقف با شیبی ملایم از ستون عقب به چراغ‌های عقب متصل می‌شود. پژو 408  یک مدل فست بک جدید است که با ترکیبی از بهترین قطعات یک سدان، هاچ بک و SUV طراحی شده است.

ماشین‌های فست‌بک، سدان و استیشن پیش از آمدن شاسی‌بلندها از فرم‌های معمول خودرو بودند. اما با تغییر سلیقه خریداران، خودروسازان ساخت ماشین به این شکل را کنار گذاشتند. حالا پژو معتقد است تعداد کسانی که از ماشین‌های شاسی‌بلند خسته شده‌اند رو به افزایش است و همین ممکن است باعث شود مردم ۴۰۸ را انتخاب کنند.

پژو جلوپنجره و چراغ‌های ۴۰۸ را تغییر نسبتاً کوچکی داده و به گفته مدیر طراحی پروژه، آنها را مدرن‌تر کرده است. با این تغییرات چهره ماشین اسپرت‌ و چابک به نظر می‌رسد. فرم فست‌بک همچنین باعث شده تا سرنشینان عقب جای زیادی داشته باشند. داشبورد و بقیه اتاق ماشین با کمی تغییر شبیه مدل‌های دیگر کارخانه است.

۴۰۸ از اکثر امکانات لوکس و فن‌آوری‌های جدید برخوردار است. دوربین دید در شب، سیستم‌های نیمه‌خودران و دوربین‌هایی که اطراف ماشین را به راننده نمایش می‌دهد از جمله این سیستم‌ها است. ۴۰۸ علاوه بر یک موتور بنزینی با دو قوای محرکه هیبرید - الکتریکی هم ساخته شده که قوی‌ترین مدل ۲۲۵ اسب بخار نیرو را دارد. پژو قرار است که در تابستان پیش رو یک مدل کاملا الکتریکی از این ماشین بسازد.

 
منبع fleetnews


نظرات