1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. کسب و کار
  4. بهترین بیمه شخص ثالث در مناطق آزاد

بهترین بیمه شخص ثالث در مناطق آزاد

11 تیر 1401
  • 0

یکی از بهترین روش‌های تقویت مهارت رانندگی، داشتن حس مسئولیت در قبال جان و اموال دیگران است. یک راننده خوب، کسی است که پیش از بروز حادثه، فکر جبران خسارت را کرده باشد. بیمه شخص ثالث خودرو، راهکاری برای کاهش هزینه‌های ناشی از حوادث رانندگی است. خرید بیمه شخص ثالث در منطقه آزاد به‌خاطر شرایط خاص این مناطق تجاری، باید با چشمانی باز انجام شود. در مطلب پیش‌رو، ویژگی‌های بهترین بیمه شخص ثالث در مناطق آزاد را بررسی می‌کنیم و یک شرکت معتبر برای خرید بیمه‌نامه ثالث را معرفی خواهیم کرد.

بیمه شخص ثالث مناطق آزاد، یک مجوز حیاتی برای تردد وسایل نقلیه 

حوادث رانندگی حتی ممکن است برای محتاط‌ترین افراد دنیا هم اتفاق بیفتد. شرکت‌های بیمه برای جبران خسارت سوانح رانندگی، بیمه شخص ثالث را ارائه می‌کنند که در حقیقت زیرمجموعه بیمه خودرو است. بیمه شخص ثالث، مهم‌ترین بیمه‌نامه برای دارندگان خودرو محسوب می‌شود چون برای وسایل نقلیۀ جاده‌ای اجباری است. هیچ خودرویی بدون بیمه شخص ثالث مجوز تردد در خیابان‌ها را نخواهد داشت و فرد خاطی جریمه می‌شود. 

اگر در یک حادثه رانندگی، فرد مقصر بیمه شخص ثالث داشته باشد، هزینه‌های طرف زیان‌دیده پوشش داده می‌شود. دلیل نام‌گذاری بیمه شخص ثالث، سه‌جانبه‌بودن این طرح است. شخص اول، بیمه‌گذار یا مالک خودرو است. طرف دوم، شرکت ارائه‌دهنده خدمات بیمه خواهد بود که بیمه‌گر نیز نامیده می‌شود. در نهایت، شخص ثالث نیز به فرد یا افرادی اطلاق می‌شود که طی سانحه، بر اثر برخورد با وسیله نقلیه مقصر دچار ضرر مالی یا جانی شده باشند. رانندۀ مقصر، شخص ثالث نیست و برای دریافت خسارت باید بیمه حوادث راننده را ارائه کند.

بهترین بیمه شخص ثالث در مناطق آزاد چه ویژگی‌هایی دارد؟ 

برای انتخاب بهترین طرح بیمه شخص ثالث و حتی بیمه ماشین باید چند نکته مهم را در نظر گرفت. سطح تعهدات و سقف پرداخت خسارت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که هنگام خرید بیمه شخص ثالث باید بررسی شود. باتوجه‌به قیمت لوازم یدکی ماشین و همچنین بالابودن مخارج درمانی، داشتن یک بیمه با سقف تعهدات بالا در سوانح رانندگی اهمیت بالایی دارد. میزان تعهدات روی قیمت بیمه‌نامه نیز تأثیر دارد. اگرچه، حداقل قیمت بیمه شخص ثالث در همه شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات یکسان است. 

یکی دیگر از موارد مهم برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث، تعداد شعب پرداخت خسارت است. هرچقدر که تعداد شعبه‌های یک شرکت بیمه بیشتر باشد، لازم نیست بیمه‌گذار برای دریافت خسارت به مرکز اصلی مراجعه کند. شعبه‌های بیشتر یک بیمه به معنای تعداد زیاد کارکنان است و در نتیجه، اعزام کارشناس و پیگیری پرونده‌ها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. در نهایت، سطح رضایت مشتریان از خدمات شرکت‌ها نیز یک عامل مهم در تصمیم‌گیری است. 

 

تخفیف و جریمه دیرکرد بیمه.jpg

 

شاید هنگام خرید بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه خودرو نکات خاصی مطرح می‌شود که بد نیست با آن‌ها آشنا باشید. تخفیف بیمه شخص ثالث یا تخفیف عدم خسارت یکی از مهم‌ترین عواملی است که هزینه حق بیمه را تا میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. اگر یک بیمه‌گذار در طول مدت قرارداد سال گذشته از محل بیمه خسارت دریافت نکرده باشد، در زمان تمدید مشمول تخفیف خواهد شد. هرچقدر که سال‌های عدم دریافت خسارت بیشتر شود، مبلغ تخفیف نیز افزایش خواهد یافت. 

در برابر تخفیف عدم خسارت، جریمه دیرکرد در نظر گرفته شده است که موجب افزایش حق بیمه می‌شود. اگر به هر دلیلی در تمدید بیمه ثالث خودرو وقفه ایجاد شود، یک مبلغ جریمه به هزینه حق بیمه افزوده خواهد شد. حداقل پوشش بیمه نیز یکی دیگر از مواردی است که هنگام خرید باید به آن توجه کرد. حداقل میزان تعهد مالی، هر سال از طرف بانک مرکزی اعلام می‌شود. بیمه‌گذاران قادرند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش بالاتری تهیه کنند.

بالاترین سسقف تعهد بیمه ثالث در مناطق تجاری متعلق به کدام شرکت است؟ 

میزان تعهد در قبال پرداختی‌های بیمه شخص ثالث بر اساس قوانین خاصی تعیین می‌شود. حداقل میزان پوشش بیمه ثالث معمولاً به صورت سالانه تغییر می‌کند. بر اساس آنچه در قانون آمده، حداقل میزان تعهد مالی در بیمه شخص ثالث برابر با 2.5 درصد از دیه مرد مسلمان در ماه حرام است. حداکثر میزان پوشش در هر شرکت بیمه متفاوت است. در حال حاضر شرکت آسماری، بالاترین میزان پوشش در مناطق تجاری را به متقاضیان ارائه می‌کند. 

سقف تعهدات بیمه شخص ثالث آسماری به سه بخش تفکیک می‌شود. خسارت جانی مربوط به زمانی است که آسیب جسمی به شخص ثالث وارد می‌شود و دیه فوت، نقص عضو و جراحات را در بر می‌گیرد. خسارت مالی مثل هزینه تعمیر ماشین، زمانی پرداخت می‌شود که به اموال منقول یا غیرمنقول شخص ثالث آسیب رسیده باشد. خسارت سرنشین یا راننده که به بیمه‌گذار، مالک یا راننده طرف مقصر اختصاص دارد، از بیمه شخص ثالث جبران نمی‌شود. در چنین مواردی، خسارت مقصر از محل تعهدات راننده قابل جبران است. 

 

با بیمه شخص ثالث آسماری.jpg

 

با بیمه شخص ثالث آسماری، یک عمر با خیال راحت رانندگی کنید

حادثه هرگز خبر نمی‌کند و گاه شاید رانندگان ماهر نیز در یک حادثه مقصر شناخته شوند. بیمه شخص ثالث یک راهکار مفید برای کاهش خسارت در زمان بروز سوانح رانندگی است. بیمه آسماری، بهترین خدمات بیمه‌نامه شخص ثالث را در مناطق آزاد تجاری مثل کیش و قشم با پوشش‌های مختلف ارائه می‌کند. 

بیمه آسماری بالاترین سقف پرداخت خسارت در مناطق آزاد را دارد و امکان بیمه ماشین‌های تولید خارج را هم فراهم کرده است. اگر در مناطق آزاد هستید و قصد تهیه بیمه شخص ثالث را دارید، می‌توانید هزینه بیمه‌نامه آسماری را به صورت اقساطی پرداخت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پوشش و تعرفه بیمه به آدرس asmari-insurance.com مراجعه کنید یا با شماره 02143417 تماس بگیرید. 

 نظرات