1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. تصادفات و حوادث
  4. ماجرای تردد پورشه‌های گذر موقت در سطح شهر با وجود ممنوعیت

ماجرای تردد پورشه‌های گذر موقت در سطح شهر با وجود ممنوعیت

13 تیر 1401
  • 0

*عکس آرشیوی است.

در روزهای اخیر با وجود ممنوعیتی که برای ورود خودروهای پورشه  با پلاک گذر موقت وجود دارد، تعدادی از این خودروها در سطح شهر تردد کرده اند. در این خصوص، اداره گمرک ایران می گوید برای تردد این سه دستگاه خودرو مجوز لازم صادر شده است. این مجوز برای این سه دستگاه که متعلق به هموطنان مقیم اوکراین بوده و در جریان جنگ به کشور بازگشته اند، صادر شده است.

به تازگی در سطح شهر مشاهده شده که خودروهای پورشه با پلاک گذر موقت در حال عبور و مرور هستند؛ در حالی که طبق بخشنامه گمرک در سال ۱۳۹۶ واردات برخی برندها حتی به صورت گذر موقت نیز ممنوع اعلام شده است و همین موضوع منجر به بروز واکنش‌هایی در بین جامعه شد.

با پیگیری ماجرای این سه دستگاه پورشه از اداره گمرک ایران مشخص شد که تردد این خودروها غیرقانونی نبوده و با اطلاع و دریافت مجوز از سوی گمرک انجام شده است.

براساس گفته وکیلی - مدیر کل دفتر واردات گمرک ایران -  این خودروها متعلق به هموطنان مقیم اوکراین بوده که به علت وجود جنگ در این کشور ناچار به ترک این کشور شده‌اند. لذا بر اساس تاکیداتی که وزارت امور خارجه و مقامات کشور برای فراهم کردن تسهیلاتی برای این هموطنان، تحت شرایط اضطراری داشته است، اداره گمرک نیز مجوز ورود موقت این خودروها به کشور را صادر کرده است.

طبق اعلام این مقام مسئول در اداره گمرک ایران، مجموعاً سه دستگاه و تنها از مبدا اوکراین و از طریق گمرک بازرگان مجوز ورود موقت به کشور را دریافت کرده اند.

 
منبع ایسنا


نظرات