1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. شکایت های دو کارگر اخراج شده تسلا در پی سیاستهای سرمایه دار بزرگ

شکایت های دو کارگر اخراج شده تسلا در پی سیاستهای سرمایه دار بزرگ

15 تیر 1401
  • 0

دو کارگر اخراج شده تسلا روز سه‌شنبه درخواستی اضطراری برای توقف خودروساز برقی ارائه کردند و  ادعا کردند که تسلا به دنبال توافقات انفصال از کار با مزایایی بسیار کمتر از حد قانونی است.

به‌عنوان بخشی از اخراج‌های مداوم تسلا، این شرکت از کارمندان خواسته است تا در ازای قطع حقوق و مزایای یک یا دو هفته‌ای، همه ادعاها و درخواست های خود  را پس بگیرند.

این دو کارگر در میان بیش از 500 کارگری بودند که در کارخانه گیگافکتوری تسلا در اسپارکس، نوادا، در ماه های می و ژوئن اخراج شدند.

در این طرح آمده است: «کارمندانی که شغل خود را از دست داده‌اند معمولاً مشتاق دریافت حقوق اضافی هستند و دلیلی ندارند بدانند که به دلیل نقض قانون WARN توسط تسلا، مستحق دریافت بیشتر هستند.»

این دو کارگر سابق همچنین در ماه ژوئن شکایتی را مبنی بر نقض قانون توسط تسلا به خاطر«اخراج دسته جمعی» بدون ارائه اخطار 60 روزه تنظیم کرده بودند.

ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا، ماه گذشته به مدیران ارشد گفت که « احساس بسیار بدی » در مورد اقتصاد دارد و این شرکت باید حدود 10 درصد کارکنان خود را کاهش دهد.

بعدها، این میلیاردر گفت که کاهش 10 درصدی فقط برای کارگران حقوق بگیر اعمال می شود و انتظار می رود تعداد کارکنان ساعتی همچنان افزایش یابد.

تسلا دفتر خود را در سن متئو، کالیفرنیا تعطیل کرده و حدود 200 کارمند خود را که روی سیستم دستیار راننده خودکار خود در آنجا کار می کردند، اخراج کرده است. بیشتر افراد اخراج شده کارگران ساعتی بودند.

تحلیلگران وال استریت روز سه‌شنبه گفتند که تسلا با یک سری موانع از مشکلات تولید گرفته تا تورم فزاینده که ممکن است به سود ضربه بزند، مواجه است، زیرا برای اولین بار در دو سال اخیر کاهش تحویل داده است.

 
منبع رویترز


نظرات