1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. نظارت های ویژه برای جلوگیری از کم فروشی پمپ بنزین ها آغاز می‌شود

نظارت های ویژه برای جلوگیری از کم فروشی پمپ بنزین ها آغاز می‌شود

15 تیر 1401
  • 0

مدیر کل استاندارد تهران از افزایش نظارت ها بر پمپ بنزین ها برای استفاده از نازل های کالیبره شده و استاندارد به منظور جلوگیری از کم فروشی بنزین در جایگاه های سوخت خبر داد. به گفته وی در جریان بازرسی از پمپ بنزین های شهر تهران تنها یک درصد از نازلها با استانداردهای موجود انطباق نداشته و از چرخه کار خارج شدند.

عباس نوری گفت: شهروندان باید هنگام سوخت‌گیری، به برچسب‌های استاندارد نصب‌شده روی نازل‌ها توجه کنند.

وی با اشاره بر آزمون فصلی هر نازل، درباره چگونگی رفع نقص نازل‌های غیراستاندارد توضیح داد: اگر نازل مورد نظر، امکان اصلاح داشته باشد، توسط واحد مهندسی شرکت نفت اصلاح و پس از تأیید در آزمون مجدد، برچسب‌گذاری می‌شود؛ در غیر این صورت نازل از چرخه مصرف خارج می‌شود.

این مقام مسؤول همچنین درباره نحوه برچسب‌گذاری و آزمون نازل‌های بنزین گفت: ابتدا آزمونگر به صورت چشمی صفحه نمایش تلمبه و شیلنگ دسته نازل و ظاهر تلمبه را کنترل کرده و در صورت سلامت ظاهر، با ظروف اندازه‌گیری مشخص شده در استاندارد مربوطه (۵، ۱۰ و ۲۰ لیتری)، اقدام به آزمون می‌کند.  

نوری با تاکید بر لزوم توجه شهروندان به برچسب‌های الصاقی روی نازل‌ها، در پایان افزود: درصورت تایید صحت عملکرد نازل، برچسبی متناسب با فصل سال بر روی آن الصاق می‌شود؛ بهار رنگ سبز، تابستان رنگ قرمز، پاییز رنگ زرد و زمستان رنگ سفید.

 

 
منبع ایسنا


نظرات