1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رونمایی از اولین خودروی هوشمند پیشرفته برای جاده های بین شهری در چین

رونمایی از اولین خودروی هوشمند پیشرفته برای جاده های بین شهری در چین

21 تیر 1401
  • 0

مراسم معرفی نخستین خودروی پیشرفته هوشمند جهان برای رانندگی در جاده‌های بین شهری، جمعه گذشته در کنفرانس بین‌المللی وسایل نقلیه متصل هوشمند 2022 (ICV) در شهر شن یانگ، استان لیائونینگ کشور چین برگزار شد. 

این خودرو موسوم به Polar Fox Alpha S HI، اولین محصولی است که به طور مشترک توسط خودروساز چینی به نام آرک فاکس (  ARCFOX ) و غول فناوری چینی هوآوی ساخته شده است. اولین خودرویی است که با این مشخصات به تولید انبوه می رسد و مجهز به سیستم پشتیبانی HI هوآوی و سیستم‌عامل خودروی هوشمند کابین Harmony هوآوی می باشد.

خودرویی هوشمند با تکنولوژی پیشرفته 

Polar Fox Alpha S HI با سیستم چهار چرخ متحرک هوشمند دو موتوره ولتاژ بالا هوآوی، می تواند در عرض 3.5 ثانیه 100 کیلومتر را طی کند. پلتفرم شارژ فلش با ولتاژ بالای هوش مصنوعی هوآوی از شارژ سریع نیز پشتیبانی می کند و به باتری خودروی هوشمند این امکان را می دهد که تنها در 15 دقیقه از 30 درصد به 80 درصد شارژ شود.Polar Fox Alpha S HI که به کابین هوشمند HarmonyOS مجهز شده است.

یو چنگدونگ، مدیر عامل هوآوی، با اشاره به اینکه تا پایان سال 2022 هیچ خودروی دیگری تولید نخواهد شد، گفت: «قابلیت‌های سخت‌افزاری و زیرساختی سیستم رانندگی هوشمند این خودرو در حال حاضر در سطح جهان، قدرتمندترین است. از نظر طراحی سخت افزاری، سنجش همجوشی و قابلیت های الگوریتم می تواند از Polar Fox Alpha S HI با رانندگی خودمختار بهتر پیشی بگیرد.


کنفرانس ICV چین


کنفرانس بین المللی وسایل نقلیه متصل هوشمند 2022 شن یانگ چین با عنوان « معرفی دانش جدید با اشتراکات برد- برد » از روز جمعه آغاز شد. این کنفرانس دو روزه دومین مرحله از کنفرانس بین المللی وسایل نقلیه متصل هوشمند (ICV) چین است که در سال 2021 به دنیا معرفی شد.

 
منبع china.org.cn


نظرات