1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. قرعه کشی خودرو در دوم مرداد؛ امکان ثبت نام در طرح های بدون قرعه کشی وجود دارد

قرعه کشی خودرو در دوم مرداد؛ امکان ثبت نام در طرح های بدون قرعه کشی وجود دارد

29 تیر 1401
 • 3

طبق اعلام سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، طی سه روز مهلت ثبت‌نام دومین مرحله از فروش خودرو بصورت یکپارچه، بالغ بر شش میلیون و ۵۷ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که نسبت به مرحله اول ۵۰ درصد رشد ثبت‌نام دیده می‌شود؛ نتایج این دوره یکشنبه هفته آتی (۲ مرداد ماه) اعلام خواهد شد.

طبق اعلام امید قالیباف، در این دوره در مجموع شش میلیون و ۵۷ هزار و ۵۵۵ نفر در طرح‌های فروش فوق‌العاده، پیش‌فروش و مشارکت در تولید خودروسازان اعم از نیمه‌دولتی‌ و خصوصی مشارکت و اقدام به ثبت‌نام برای حدود ۷۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو کرده‌اند.

 سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: علیرغم اینکه در دور نخست متقاضیان یک هفته برای ثبت‌نام مهلت داشتند، اما در این دوره به سه روز محدود شده بود، اما حدودا ۵۰ درصد تعداد ثبت‌نام نسبت به دور اول بیشتر شده است.

وی در رابطه با زمان قرعه‌کشی و اعلام نتایج خبر داد: نتایج قرعه‌کشی با نظارت سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، یکشنبه هفته آینده (۲ مرداد ماه) اعلام خواهد شد. این مدت به سبب تطبیق اطلاعات و داده‌های ثبت نام‌کنندگان با طرح جوانی جمعیت و کنترل واجد شرایط بودن در نظر گرفته شده است.

دومین مرحله ثبت‌نام و فروش خودرو (با قرعه‌کشی) از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، از ابتدای هفته جاری (شنبه ۲۵ تیرماه) آغاز شد و به مدت سه روز (تا ساعت ۱۷ روز سه‌شنبه ۲۸ تیرماه) ادامه داشت.

شایان ذکر است، با توجه به اینکه محصولاتی نظیر جک S۵، کوییک معمولی، کوییک S، کوییک R، ساینا S، شاهین و محصولات مدیران‌خودرو وکرمان‌موتور در قالب پیش‌فروش یکساله، مشارکت در تولید و طرح‌های جوانی جمعیت بدون قرعه‌کشی عرضه شده‌اند، تا پایان زمان تکمیل ظرفیت از طریق بخش طرح‌های بدون قرعه‌کشی سامانه یکپارچه به نشانی  https://sale.iranecar.com/public/instant-sale  ادامه خواهد داشت. 

در اطلاعیه سامانه آمده است: 

کلیه متقاضیان محترم با انتخاب هر محصول به سایت شرکت‌های خودروساز راهنمایی شده و می‌توانند از شرایط ثبت‌نام و محدودیت‌های مربوطه مطابق با بخشنامه‌های هر شرکت مطلع شوند.

 
منبع ایسنا


نظرات

 • سامین سامین (4 مرداد 1401 ساعت 00:32)

  سلام فرزند دومم در تاریخ ۱۳ تیر۱۴۰۱ بدنیا اومده در تاریخ ۲۵ تیر برای ماشین ثبت نام کردم ولی اسمم در نیومد مگر شما نگفتید به مادران دارای دو فرزند ماشین بدون قرعه کشی می‌دهید لطفا رسیدگی کنید این چه وضعشه شب می‌خوابید صبح یه تصمیم میگیرید هر چند که رو حرفتون هم نمی مانید خدا ازتون نگذره

 • رامین بابایی ماسوله رامین بابایی ماسوله (31 تیر 1401 ساعت 22:41)

  برای قرعه کشی و ثبت نام چه چیزی لازم است.

 • قیاس تتری تاتار علیا قیاس تتری تاتار علیا (30 تیر 1401 ساعت 21:27)

  جهت ثبت نام در خودرو پژو پارس