1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. آگهی فروش بلوکی سهام ایران خودرو منتشر شد + سند

آگهی فروش بلوکی سهام ایران خودرو منتشر شد + سند

2 مرداد 1401
  • 0

پس از اعلام خصوصی‌سازی کامل شرکت‌های خودروسازی و واگذاری باقی مانده سهام دولت در ایران خودرو و سایپا، امروز یکشنبه مورخ دوم مرداد ماه ۱۴۰۱، آگهی فروش بلوکی سهام ایران خودرو در روزنامه اطلاعات منتشر شد.

ایران خودرو آگهی فروش بلوکی ۱۳.۷۷ درصد از سهام خود را امروز مورخ دوم مرداد ماه در روزنامه اطلاعات منتشر کرد.

فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت قبلاً اعلام کرده بود که در سال ۱۴۰۱، سهام دو خودروساز ایران خودرو و سایپا به صورت بلوکی در بورس کالا عرضه شود تا بدین طریق از اتهام دولتی بودن این خودروساز رها شود. فاطمی امین در همین رابطه گفته بود که وزارتخانه در نظر دارد تا ۲۵ درصد سهام ایران خودرو و ۴۰ درصد سهام سایپا ( که در واقع خودسهامداری است ) واگذار کند و طبق دستور رئیس جمهور، مدیریت ایران خودرو و سایپا واگذار شود. 

در همین رابطه، دبیر انجمن صنایع همگن بنیرو محرکه و قطعه‌سازان خودروی کشور هم پیش بینی کرده بود که طبق گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، قیمت‌گذاری سهام شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا و دارایی‌هایشان از سوی تیم‌های مختلف کارشناسی با سرعت در حال انجام است واگذاری تا مهرماه انجام خواهد شد.

 در این آگهی آمده است:

در راستای راهبردهای ریاست محترم جمهوری جهت خصوصی سازی‌های شفاف و تحقق سیاست‌های اصل چهل و چهار قانون اساسی و اهداف و ماموریت وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران برای فروش سهام دولت، شرکت‌های سرمایه گذاری سمند و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو نیز مصمم‌اند به صورت تجمیعی معادل ۱۳.۷۷ درصد سهام شرکت ایران خودرو را به صورت بلوکی به اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط با رعایت ضوابط و مقررات مربوطه واگذار نماید.

متقاضیان محترم می ‌توانند برای اعلام آمادگی خرید و تکمیل فرم‌های مربوطه، جهت احراز صلاحیت عمومی و اهلیت تخصصی از تاریخ انتشار این آگهی به مدت ۱۵ روز به معاونت مالی و اقتصادی گروه صنعتی ایران خودرو واقع در کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج-شرکت ایران خودرو مراجعه نمایند.

آگهی فروش سهام ایران خودرو.jpg

 


نظرات