1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. مصرف سوخت خودروی بعدی کرمان موتور فقط 3 لیتر در هر 100 کیلومتر!

مصرف سوخت خودروی بعدی کرمان موتور فقط 3 لیتر در هر 100 کیلومتر!

9 مرداد 1401
 • 1

مدیرعامل گروه صنعتی کرمان موتور با توضیح برنامه‌های این شرکت خودروسازی اعلام کرد که خودروی بعدی این شرکت به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر فقط ۳ لیتر بنزین مصرف می‌کند. تولید چنین خودرویی به معنای تولید خودرویی با کاهش آلایندگی محیطی است.

سامان فیروزی، مدیرعامل کرمان موتور با اعلام این که تولید بدون وابستگی یکی از اهداف بزرگ این شرکت خودروسازی محسوب می‌شود، گفت از سال ۱۴۰۰ دو هدف مهم را در نظر گرفتیم که تحقق آنها باعث تولید بدون وابستگی و تکمیل زنجیره خودروسازی در این شرکت خواهد شد. وی افزود امروز از این مرحله گذشتیم و به زنجیره خودروسازی به طور کامل، از پرس تا تولید بدنه و قطعات، دسترسی داریم.

سامان فیروزی در ادامه با اشاره به اینکه این شرکت درصدد است که به ایجاد ظرفیت طراحی در این شرکت بپردازد، گفت: در سال آینده با معرفی یک محصول بر پایه پلتفرم PS1 تصمیم داریم که نخستین دستاورد ایجاد توان طراحی یک محصول داخلی را در کرمان موتور به نمایش بگذاریم.

فیروزی همچنین اشاره کرد درصورتی که بخواهیم به یک خودروساز واقعی تبدیل شویم، باید به تیراژ و آمار مناسبی در تولید خودرو دست پیدا کنیم. از این رو برای سال ۱۴۰۱ رشد تولید ۶۰ درصدی را در دستور کار خود قرار داده ایم و احتمالا در سال جاری حدود ۶۰ هزار دستگاه خودرو را به تولید خواهیم رساند. همچنین تولید خودرو با ساخت داخل و قیمت مناسب در یک بخش و سی کی دی کاری با قیمت بالاتر را نیز در دستور کار خود قرار دادیم.

مدیرعامل کرمان موتور با اعلام این که کسب عنوان با ارزش‌ترین خودروسازی غرب آسیا به عنوان بزرگترین هدف این شرکت محسوب می‌شود، گفت: خودروی بعدی کرمان موتور به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۳ لیتر بنزین مصرف خواهد کرد و تا سال ۱۴۰۵ نیز به بازار عرضه خواهد شد.

فیروزی در ادامه تاکید کرد البته برای تحقق چنین هدف بزرگی باید به توان طراحی و تولید فناوری مورد نیاز دسترسی داشته باشیم. در همین رابطه قصد داریم مرکز تحقیق و توسعه کرمان موتور را با سرمایه‌گذاری ۷۵ میلیون دلاری طی ۱۸ ماه آینده راه‌اندازی کنیم.

 


نظرات

 • Ali Ali (10 مرداد 1401 ساعت 12:47)

  سال ۱۴۰۵؟!
  حالتون خوبه؟
  الان وعده می‌دین تا آخر سال فلان تعداد تولید کنید نمی‌تونید بعد می‌گید ملت بشینن پای خودروهای دوبرابر قیمت جهانی شما تا سال ۱۴۰۵؟
  عجب دلقکایی هستید به خدا!
  ا...بخشید حواسم نبود به خدا اعتقاد ندارید که اگه داشتید جک جی۴ که تو دوبی ۲۶۰ تومن هست رو ۴۹۵ میلیون به ملت قالب نمی‌کردید.