1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. شارژر خانگی جدید زیمنس بدون نیاز به ارتقای کنتور برق

شارژر خانگی جدید زیمنس بدون نیاز به ارتقای کنتور برق

10 مرداد 1401
  • 0

راه‌حل جدید شارژ خانگی زیمنس به معنای عدم نیاز به ارتقای کنتور برقی خانگی برای نصب شارژر خودروی برقی است و هزینه‌های مصرف‌کننده را بین ۶۰ تا ۸۰ درصد کاهش می‌دهد.

به گزارش insideevs، زیمنس با شرکتی به نام ConnectDER همکاری کرده است تا راه‌حلی برای صرفه‌جویی در هزینه شارژ خانگی خودروی برقی ارائه دهد که افراد را ملزم به ارتقای سرویس برق یا کنتور برق خانه خود نخواهد کرد. اگر همه این‌ها طبق برنامه پیش برود، شارژر جدید می‌تواند تغییر بسیار مهمی برای صنعت خودروهای برقی باشد.

اگر ایستگاه شارژ خانگی خودروی الکتریکی در خانه نصب کرده یا حداقل قیمت آن را از فروشگاه‌ها سوال کرده‌اید، می‌دانید که می‌تواند بسیار گران قیمت باشد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که در نهایت نیاز به ارتقای سرویس برق یا کنتور برق خانه خود داشته باشید.

با راه‌حل جدید زیمنس و ConnectDER، ایستگاه شارژ خودروی برقی را می‌توان مستقیماً به کنتور برق خانه متصل کرد. این راه‌حل نه تنها هزینه نصب شارژر در منزل را به میزان درخور توجهی کاهش می‌دهد، بلکه کار را در عرض چند دقیقه امکان‌پذیر می‌کند، که در شرایط فعلی چنین امکانی فراهم نیست.

ConnectDER دستگاهی واسطه تولید می‌کند که بین کنتور برق خانه و ایستگاه شارژ خودروی برقی نصب می‌شود. این دستگاه اساساً قابلیت ایجاد ظرفیت فوری را به منظور پذیرش آسان سیستم شارژ خانگی برای خودروی الکتریکی اضافه می‌کند. ConnectDER اعلام کرده است که با همکاری زیمنس، یک آداپتور اختصاصی شارژ پلاگین خودروی برقی برای این سیستم ارائه خواهد کرد.

با استفاده از این سیستم جدید برای دور زدن نصب شارژر معمولی خودروی برقی، هزینه‌های مصرف‌کننده را می‌توان ۶۰ تا ۸۰ درصد کاهش داد. یکی از مسئولان ConnectDER خاطرنشان کرد که این راه‌حل همچنین باعث صرفه‌جویی بیش از ۱،۰۰۰ دلار برای مشتریانی می‌شود که پنل خورشیدی را در خانه خود نصب می‌کنند. این مسئول گفت که ما اخیراً پنل خورشیدی نصب کرده‌ایم و خدمات برق و ارتقای پنل، هزینه‌های قابل توجهی را به قیمت کل پروژه اضافه کرده است.

دو شرکت‌ هنوز جزئیاتی درباره قیمت‌گذاری اعلام نکرده‌اند، اما به Electrek گفته‌اند که در حال نهایی کردن قیمت‌گذاری هستند و این کسری از هزینه ارتقای کنتور برق یا سایر تغییراتی است که اغلب برای نصب شارژر خودروی برقی لازم هستند.

سخنگوی ConnectDER همچنین گفت که آداپتورهای آینده احتمالاً از سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ از طریق منابع مختلفی در دسترس خواهند بود.

 
منبع پدال


نظرات