1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. نمایش آخرین دستاوردهای خودروسازان با درخواست وزیر صمت!

نمایش آخرین دستاوردهای خودروسازان با درخواست وزیر صمت!

10 مرداد 1401
  • 0

شنیده ها حاکی از آن است که در اواخر مرداد ۱۴۰۱، نمایشگاهی با عنوان دستاوردهای صنعت خودرو در تهران برگزار خواهد شد.

براساس اطلاعات به دست آمده، خودروسازان دولتی و خصوصی علی رغم میل باطنی، بر اساس درخواست یا دستور وزیر صمت ناچار به حضور در این رویداد و پرداخت هزینه ای چند میلیاردی برای حضور در این نمایشگاه شده اند. رویدادی خودرویی که به نظر می رسد بیشتر عرصه ای برای نمایش آخرین دستاوردهای وزیر صمت شده است.

کمتر از سه ماه از چهارمین نمایشگاه خودروی تهران، می گذرد؛ نمایشگاهی که محل نمایش برخی محصولات تکراری خودروسازان و یا تحولات نه چندان قابل توجه آنها شده بود. اکنون وزارت صمت در نظر دارد نمایشگاه تخصصی دیگری در رابطه با آخرین دستاوردهای صنعت خودرو برگزار کند و از خودروسازان خواسته تا در آن شرکت کنند. بدیهی است  که از زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی خودرو که کمتر از سه ماه پیش برگزار شد، تحول چشمگیری در صنعت خودرویی کشوراتفاق نیفتاده است تا ارزش صرف هزینه های گزاف داشته باشد. با این وجود گویا تمام خودروسازان کشور می بایست در این رویداد حاضر شوند. از طرف دیگر، باید پرسید وزیر که خود در چهارمین نمایشگاه خودروی تهران در شهر آفتاب حاضر نشد و در این رابطه دلیل مشخصی ارائه نکرد، چه نتایجی را برای این رویداد متصور است.

گویا خودروسازان هم تمایلی به حضور در این رویداد برنامه ریزی نشده ندارند و با توجه به اینکه تاکنون هم جزو برنامه های آنان نبوده است، صرفاً هزینه مالی سنگینی برای آن ها به دنبال خواهد داشت؛ زیرا بیشتر خودروسازان در همان اردیبهشت ۱۴۰۱ در چهارمین نمایشگاه خودروی تهران شرکت کردند و نه تنها آخرین تغییرات خود را به نمایش عموم گذاشته اند، بلکه در همان زمان هم با استقبال چندانی از سمت وزیر صمت مواجه نشدند. 

حالا وزیر تمام تمرکز خود را بر بخش خودرویی گذاشته و با سیاستگذاری هایی چون ایجاد سامانه یکپارچه خودرو و برگزاری نمایشگاه، در صدد است تا بدون حل مشکلات زیرساختی در سطح کلان بر پیشرفت کمی و کیفی صنعت خودرو اصرار ورزد؛ بی آن که امیدی بر توسعه صنعت خودرویی پایدار ایجاد شود. به هرحال باید منتظر توضیحات وزیر در رابطه با برگزاری آخرین تحولات صنعت خودرویی کشور ماند. 

منبع car.ir


نظرات