1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار خودرو
 4. ابراز امیدواری کارشناسان برای تولید ال 90 روسی

ابراز امیدواری کارشناسان برای تولید ال 90 روسی

15 مرداد 1401
 • 1

یک فعال صنعت قطعه سازی بازگشت خودرو ال 90 به بازار خودرو کشور را خبر خوبی برای صنعت خودرو دانست و بر تداوم کنترل کیفی این محصول توسط شرکت رنو فرانسه تاکید کرد.

محسن رزمخواه در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص بازگشت خودرو ال 90 با قوای محرکه داخلی و خارجی از سال آینده به بازار خودرو کشور اظهار داشت: خودرو ال 90 محصولی خوب و باکیفیت است که بازگشت آن می تواند خبر خوبی برای صنعت خودرو باشد مشروط بر اینکه کنترل کیفی این خودرو همچون گذشته تحت نظر شرکت رنو فرانسه باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا استفاده از قوای محرکه داخلی گزینه مناسبی برای این محصول است یا قوای محرکه خارجی گفت: مهم تر از داخلی و خارجی بودن قوای محرکه، کیفیت آن است و چون این خودرو در گذشته با نظارت شرکت رنو در داخل تولید شده کیفیت بالایی داشته و در ادامه نیز اگر ساخت قوای محرکه آن زیر نظر شرکت رنو باشد محصول مورد تاییدی خواهد بود.

این فعال صنعت قطعه سازی با بیان اینکه امکان داخلی سازی قوای محرکه ال 90 در ایران وجود دارد، یادآور شد: با توجه به اینکه خودرو ال 90 در روسیه نیز تولید شده روسیه و ایران می توانند زیر نظر شرکت رنو فرانسه در ساخت قوای محرکه این محصول همکاری خوبی با یکدیگر داشته باشند. نظرات

 • علیرضا علیرضا (15 مرداد 1401 ساعت 20:23)

  یکی نیست به این آقایون فعال بگه اولی که پژو اومد ایران هم زیر نظر فرانسه در ایران تولید میشد که کم‌کم موتورش رو کردن ۱۸۰۰ و کلی آپشن ازش حذف کردن و معروف شد به واشر سرسیلندر!
  فرانسه به فکر خودشه و میدونه به خاطر تحریم‌ها ایران راهی جز تولید خودروهای بی‌کیفیت نداره و قرار نیست حتی یه پیچ از این گاری‌ها صادر بشه، پس هرچی تولید کنند تایید میکنه تا درصد خودشو بگیره!
  اون النودی هم که کیفیت داشت به خاطر این بود که موتور و قطعات های‌تک وارداتی مستقیم از تولید‌کنندگان زیر نظر رنو بود که کیفیت داشت.
  وگرنه تولید رو بدن به قطعه‌ساز داخلی که عادت کرده به تولیدات بی‌کیفیت برای گاریسازان داخلی میشه همین وضعی که الان داریم و النود هم معروف میشه واشر سرسیلندر یا یاتاقان یا ....