1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. سوزوکی می گوید با وجود نگرانی های اقتصادی، تقاضا قوی است

سوزوکی می گوید با وجود نگرانی های اقتصادی، تقاضا قوی است

سوزوکی موتور می گوید با وجود نگرانی های اقتصادی، تقاضا قوی است
18 مرداد 1401
  • 0

سوزوکی موتور ژاپن اعلام کرد در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده در مورد رکود اقتصادی جهانی، کاهش تقاضا برای خودروها را در داخل یا بازار اصلی خود در هند مشاهده نمی‌کند. دیدگاه ماساهیکو ناگائو، مدیر اجرایی ارشد سوزوکی، چشم‌انداز صعودی سایر خودروسازان ژاپنی را منعکس می‌کند، حتی اگر تورم و نرخ‌های بهره بالاتر به عدم اطمینان در مورد اقتصاد جهانی دامن بزنند.

ناگائو گفت سوزوکی تا پایان ماه ژوئن حدود ۲۰۰هزار خودرو در ژاپن سفارش داشت. فروش سوزوکی در هند برای سه‌ماهه آوریل تا ژوئن، ۹/ ۲۷درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و به ۳۸۰هزار دستگاه رسید. با این حال، فروش خودرو در ژاپن ۴/ ۶ درصد کاهش یافت، زیرا کمبود تراشه تولید را مختل کرد. سوزوکی پیش‌بینی سود عملیاتی ۱۹۵میلیارد ین (۴۶/ ۱میلیارد دلار) خود را برای سال منتهی به ۳۱ مارس حفظ کرد و گفت تغییر آن در این مقطع زودهنگام است.

وی گفت: اگرچه کمبود نیمه‌هادی به تدریج در حال بهبود است، اما سوزوکی نمی‌تواند زمان رفع آن را پیش‌بینی کند. او گفت که این شرکت برای کاهش تاثیر، به تولید خودروهایی روی آورده است که به تراشه‌های زیادی در هند نیاز ندارند و آنها را به بازارهای آفریقا و همچنین آمریکای مرکزی و جنوبی صادر می‌کند.  

اوایل این هفته، شرکت خودروسازی سوبارو نیز اعلام کرد انتظار دارد تقاضای قوی از سوی خریداران آمریکایی ادامه یابد، در‌حالی‌که شرکت تویوتاموتورز به هدف تولید جهانی ۷/ ۹‌میلیون سال تمام خود پایبند بود.

منبع رویترز


نظرات