1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. پیشنهاد سایپا به رنو: جابه‌جایی سایت بن‌رو به سایپای خمین

پیشنهاد سایپا به رنو: جابه‌جایی سایت بن‌رو به سایپای خمین

3 آبان 1395
  • 0

یکی از مدیران شرکت سایپا روز گذشته در مصاحبه‌ای با خبرگزاری ایرنا پیشنهاد جابه‌جایی سایت تولیدی محصولات رنو از بن‌رو به سایپای خمین را داد، این در شرایطی است که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با شرکت رنو اعلام کرد که گروه صنعتی سایپا سایت تولیدی بن‌رو را بابت بدهی خود به ایدرو واگذار کرده است.

هرچند برخی از مسوولان این شرکت خودروساز بعد از اظهارات رئیس هیات‌مدیره ایدرو در مورد واگذاری سایت تولیدی بن‌رو اظهار بی‌اطلاعی کردند، اما ظاهرا سازمان گسترش بر تصاحب بن‌رو اصرار دارد و قول آن را به شرکت رنو برای تولید محصولات این شرکت فرانسوی داده است.

حال در شرایطی از گوشه و کنار برخی اخبار از نارضایتی سایپایی‌ها در واگذاری اجباری بن‌رو حکایت دارد که دیروز ایوب پایدار مدیرعامل شرکت سایپا خمین در گفت‌و‌گویی تاکید کرد که سایت خمین می‌تواند سایت تولیدی محصولات جدید رنو در ایران باشد. وی برای ترغیب رنویی‌ها حتی گفته است که این واحد تولیدی اکنون آماده بهره‌برداری است و خطوط تولید و مونتاژ این کارخانه قابلیت ایجاد و تولید محصولات را دارد. پایدار حتی گفته است که در صورت صدور مجوز توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و هماهنگی با شرکت رنو، سایپای خمین می‌تواند سایت تولیدی محصولات جدید رنو و سایت اجرایی قرارداد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و رنو در ایران باشد.

اظهارات مدیرعامل سایپای خمین در شرایطی است که بنا به گفته یک منبع آگاه، سایپا علاقه‌مند به فروش بن‌رو به شرکت خودروساز چانگان چین بوده است و پیشنهاد واگذاری بخشی از سهام پارس‌خودرو را به رنو داده بود که به‌رغم برنامه‌ریزی سایپا، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بن‌رو را بابت طلب خود از سایپا به شرکت رنو بابت تولید محصولات جدید واگذار می‌کند. چندی پیش سازمان گسترش و نوسازی ایران(ایدرو) و شرکت رنو فرانسه توافقنامه‌ای را برای ایجاد جوینت‌ونچر (شرکت مشترک) امضا کردند؛ براساس این توافقنامه، رنو برای نخستین بار در ایران، مراکز توزیع، فروش و خدمات پس از فروش خود را خواهد داشت.

منبع:دنیای اقتصادنظرات