1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. کاهش 100 لیتری سهمیه بنزین آزاد ماهانه خودروهای شخصی

کاهش 100 لیتری سهمیه بنزین آزاد ماهانه خودروهای شخصی

8 شهریور 1401
  • 2

 مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی گفت: سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی از ۲۵۰ لیتر در ماه به ۱۵۰ لیتر در ماه در سراسر کشور کاهش یافت.

جلیل سالاری امروز در جمع خبرنگاران گفت: این طرح در ماه جاری این طرح اجرایی شده است و اکنون کارت‌های سوخت یک سهمیه ٦۰ لیتری و یک سهمیه ١٥۰ لیتری دارند.

وی با بیان اینکه در کارت سوخت شخصی هر فرد یک سهمیه نرخ اول ١٥۰۰ تومان و یک نرخ ٣۰۰۰ تومان که ٢٥۰ لیتر است، وجود دارد گفت: با بررسی که انجام شد، خودروهای داخلی در ١۰۰ کیلومتر به طور میانگین بیش‌تر از ١۰ لیتر مصرف نمی کنند، طبیعتا زمانی که در یک کارت شخصی حدود ٣١۰ لیتر بنزین داریم، عدد بزرگی است.

معاون وزیر نفت افزود: هیچ خودرویی نیست که بیش از ١۰۰۰ کیلومتر در ماه تردد داشته باشد، ضمن اینکه کارت جایگاه‌ها نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه پس از بررسی مشاهده کردیم که تراکنش عمدتا در سهمیه دوم بر اساس کارت‌های جایگاه‌دار اتفاق می افتد تصریح کرد: این کاهش در کل کشور است و صرفا مربوط به استان سیستان و بلوچستان نیست.

وی ادامه داد: سهمیه دوم در کل کشور به ١٥۰ لیتر کاهش پیدا کرده است و افراد می توانند از کارت جایگاه داران استفاده کنند.

منبع تسنیم


نظرات

  • Feyz Baloch Feyz Baloch (10 شهریور 1401 ساعت 09:21)

    در سیستان بلوچستان جایگاه ها کارت سوخت ندارن چند مال پیش جمع آوری کردن کردن ما مردم بلوچستان از افغانستان بابت سوخت بدبخت تریم چون از چابهار ب زاهدان مرکز استان بریم 700کیلومتره یعنی بنزین مال فقط رفت اومدن زاهدان تمام میشن...

  • عباس عباس (9 شهریور 1401 ساعت 02:27)

    خودرو من دنا پلاس اتوماتیک است. تو 1000 کیلومتر با کولر 180 لبتر بنزین مصرف می کنه. هنوز کم نمیارم. ولی اگه کمترش کنن دیگه کم میارم.