1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. نمایش شاهین G اتوماتیک در نمایشگاه مشهد

نمایش شاهین G اتوماتیک در نمایشگاه مشهد

9 شهریور 1401
  • 0

شرکت سایپا که حضور فعالی در نمایشگاه خودروی مشهد داشته، اقدام به رونمایی از یک دستگاه خودروی شاهین G اتوماتیک در غرفه خود کرده است.

 

با توجه این که همین چند روز پیش شاهین اتوماتیک در نمایشگاه تحول صنعت خودروی تهران نیزبه نمایش درامده بود، ممکن است این رونمایی مقداری تکراری به نظر برسد. اما نکته جالب اینجاست که شاهین اتوماتیک موجود در مشهد تفاوت هایی جزئی با شاهین اتوماتیک نمایشگاه تهران دارد!

 

شاهین اتوماتیک در نمایشگاه خودرو مشهد (4).webp

 

ساهین اتومات در نمایشگاه مشهد.webp

 

این نسخه از شاهین  که در نمایشگاه مشهد معرفی شده بر خلاف شاهین تهران که از جلو پنجره کهکشانی استفاده می کرد، به یک جلو پنجره ساده خطی مجهز است. همچنین رینگ های این خودرو به رنگ مشکی درآمده، روی گلگیر آن یک برچسب CVT مشاهده می شود و در عقب خودرو نیز اسم شاهین با فونت فارسی نوشته شده است.

تغییراتی در داخل کابین خودرو نیز مشاهده می شود؛ شاهین اتوماتیک نسخه رونمایی شده در مشهد از تریم دو رنگ مشکی و کرم استفاده می کند و روکش های صندلی نیز طرح متفاوتی دارند.

 

شاهین اتوماتیک در نمایشگاه خودرو مشهد (9).webp

 

شاهین اتومات در نمایشگاه مشهد.webp

 

 

مشخصات فنی شاهین اتوماتیک شامل همان موتور 1.5 لیتری 8 سوپاپ توربو با کد M15TC در کنار جعبه دنده CVT اتوماتیک است، این موتور توانایی تولید 110 اسب بخار قدرت و 178 نیوتن متر گشتاور را دارد، جعبه دنده CVT استفاده شده در شاهین اتوماتیک نیز ساخت شرکت پانچ بلژیک است که پیش تر نیز در مدل های اتوماتیک ساینا و کوییک از آن استفاده شده بود، سایپا هنوز اطلاعاتی از توانایی های حرکتی، قیمت و زمان عرضه این خودرو منتشر نکرده است.

منبع Car.irنظرات