1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. شاهکار رنو در زیرساخت خودروهای برقی

شاهکار رنو در زیرساخت خودروهای برقی

18 مهر 1401
  • 0

 رنو شبکه‌ای از ایستگاه‌های شارژ خودروهای الکتریکی را در امتداد بزرگراه‌های اروپایی طراحی می‌کند.

 واحد خدمات حمل‌ونقل الکترونیکی این خودروساز فرانسوی امروز (دوشنبه) اعلام کرد رنو قصد دارد شبکه‌ای از ایستگاه‌های شارژ خودروهای الکتریکی را در امتداد بزرگراه‌های سراسر اروپا بسازد.

نتایج بررسی‌ها نشان داد که اولین ایستگاه شارژ چند ماه دیگر در جنوب فرانسه افتتاح خواهد شد و 200 ایستگاه دیگر تا اواسط سال 2024 در فرانسه، بلژیک، ایتالیا و اسپانیا برنامه‌ریزی شده است.

ایجاد زیرساخت شارژ کافی و ارائه راه‌حل‌های راحت به رانندگان در هنگام سفر یکی از چالش‌های اصلی تولیدکنندگان خودروهای برقی است زیرا باتری‌ها عموماً شعاع رانندگی کمتری نسبت به مخازن سوخت دارند و شارژ مجدد آنها بسیار طولانی‌تر است.

ایستگاه‌های شارژ جدید در نمایندگی‌های رنو واقع در نزدیکی خروجی‌های بزرگراه نصب می‌شوند و دارای فضاهای اختصاصی هستند که رانندگان می‌توانند در طول دوره شارژ نیم ساعته استراحت کنند. آنها در تمام ساعات شبانه روز در دسترس خواهند بود و یک سالن، مکان بازی برای کودکان و تنقلات ارائه می‌دهند.

 تسلا سال‌هاست که سوپرشارژر با کارایی بالا عرضه می‌کند و دارای شبکه جهانی حدود 30 هزار شارژر سریع است که  می‌تواند در عرض 15 دقیقه 200 کیلومتر (125 مایل) را افزایش دهد. فولکس واگن انتظار دارد تا سال 2025 شبکه شارژرهای سریع خود با 18 هزار پمپ برق الکتریکی در اروپا، 17 هزار در چین و 10 هزار در آمریکای شمالی تقریباً چهار برابر شود و به حدود 45 هزار دستگاه برسد.

منبع رویترز


نظرات