1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. دردسر جدید ثبت نام کنندگان طرح خودروی فرسوده

دردسر جدید ثبت نام کنندگان طرح خودروی فرسوده

21 آبان 1401
  • 0

در حالی که گروه صنعتی ایران خودرو از پنجشنبه هفته گذشته طرح های فروش فوق العاده و پیش فروش 7 محصول خود را آغاز کرده بود، برای متقاضیان شرکت در طرح جایگزینی خودرو های فرسوده که در مرحله قبلی مشارکت کرده بودند و وضعیت تخصیص خودریشان مشخص نشده، اجازه ثبت نام مجدد داده نمی شود.

از پنجشنبه هفته گذشته تا کنون، شرکت ایرانخودرو برای سومین بار پس از حذف سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اقدام به اجرایی کردن طرح فروش هفت محصول خود در قالب فروش فوق العاده برای دو محصول و پیش فروش یک ساله برای پنج محصول کرده است که با روش قرعه کشی در قالب طرح عادی، طرح ویژه مادران و طرح جایگزینی خودرو های فرسوده انجام می شوند.

این در حالی است که طرح قبلی، دو هفته پیش از طرح فعلی برگزار شده و برای تعدادی از مشتریان متقاضی طرح جایگزینی خودروهای فرسوده، نتایج مشخص نشده است و در  لیست برندگان قرعه‌کشی موجود در سایت گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز که بخشنامه‌های مربوط به نتایج برندگان قرار داده می‌شود، بخشنامه دوره دوم (دوره قبلی) مختص طرح جایگزینی خودروها، بارگذاری نشده است.

بدین ترتیب و با توجه به نامشخص بودن وضعیت ثبت‌نام شرکت‌کنندگان مرحله دوم (برگزار شده ۵ آبان ماه)، امکان ثبت‌نام برای این افراد وجود ندارند و این افراد مجاز به ثبت‌نام در مرحله جدید نیستند.  

وضعیت این افراد در پنل کاربری خود بصورت "در حال بررسی" ثبت شده است و بر این اساس احتمالا تعداد زیادی از افرادی که در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده دوره قبل ایران‌خودرو شرکت کرده‌اند در این دوره امکان ثبت‌نام ندارند و بدین ترتیب تعداد متقاضیان ریزش خواهد کرد و افراد جدیدی ثبت‌نام می‌کنند و شانس برنده شدنشان افزایش پیدا می‌کند.

این افراد در تماس با گروه صنعتی ایران‌خودرو نیز به جوابی قطعی نرسیده‌اند؛ لذا ایسنا، موضوع را از گروه صنعتی ایران‌خودرو مورد بررسی قرار داد.

طبق اعلام ایران‌خودرو، این افراد تعداد محدودی هستند که در ثبت‌نام خود برنده اصلی هستند یا در لیست رزرو قرار دارند که بر این اساس یا خودرو دریافت خواهند کرد یا به‌ شرط انصراف اصلی‌ها، جایگزین خواهند شد.

اما از سوی دیگر نیز ممکن است بطور کلی، حائز شرایط ثبت‌نام در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده نبوده و در استعلام از ستاد مدیریت سوخت و حمل‌ونقل، مورد پذیرش واقع نشده‌اند؛ بنابراین در دوره‌های بعدی نیز نمی‌توانند شرکت کنند.

ایران‌خودرو اطمینان داده است که وضعیت افراد طی چند روز آینده مشخص خواهد شد؛ اما حقیقت این است که این مرحله سوم فروش محصولات ایران‌خودرو از پنجشنبه هفته گذشته (۱۹ آبان ماه) آغاز شده و به مدت چهار روز اجرا می‌شود؛ بنابراین فردا یکشنبه (۲۳ آبان ماه) این فرصت به اتمام می‌رسد و این افراد که نتوانسته‌اند ثبت‌نام کنند، این دوره را از دست خواهند داد و همانطور که اشاره شد، شانس افرادی که در این دوره ثبت‌نام کرده‌اند، بیشتر است که خود به‌ نوعی ضایع شدن ثبت‌نام‌کنندگان مرحله دوم است.نظرات