1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. تسلا و باز هم فراخوان برای خرابی های متعدد

تسلا و باز هم فراخوان برای خرابی های متعدد

29 آبان 1401
  • 0

تسلا که به علت مشکلات مونتاژی و ایرادات برقی و فنی متعدد یکی از پرحاشیه ترین کمپانی های خودروسازی در دنیا محسوب می شود، این بار به فاصله تنها یک روز دو فراخوان مختلف برای مشکلات متعدد خودرو های تولیدی خود صادر کرده است.

اما موضوع این فراخوان های جدید چه بودند؟

در پی فراخوان حدود 30 هزار خودروی مدل X در ایالات‌متحده در روز جمعه توسط این شرکت به دلیل مشکلی است که ممکن است باعث شود کیسه هوای سرنشین جلو به درستی باز نشود و سهام آن را تقریباً سه درصد کاهش داد و به پایین‌ترین حد در دو سال اخیر رساند.

در پرونده ای که روز شنبه به اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه منتشر شد، سازنده خودروهای الکتریکی گفت که فراخوان مربوط به چراغ عقب برخی از خودروهای مدل 3  سال 2023 و مدل Y  مرتبط با سال 2020 تا 2023 را پوشش می‌دهد.

تسلا که مستقر در تگزاس است، اعلام کرد که یک به‌روزرسانی هوایی را برای اصلاح مشکل چراغ‌های عقب به کار خواهد گرفت و گفت که هیچ گزارشی مبنی بر تصادف یا جراحت مرتبط با فراخوان ندارد.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت گفت که این فراخوان به دنبال شکایات مشتریانی بود که در اواخر اکتبر از آن مطلع شد و مدعی بودند چراغ‌های عقب خودرو روشن نمی‌شوند. تسلا گفت که سه گزارش گارانتی در مورد این مشکل دریافت کرده است.

بر اساس داده‌ها، تسلا 19 کمپین فراخوان در ایالات‌متحده را در سال 2022 گزارش کرده است که بیش از 3.7 میلیون خودرو را شامل می شود که چهار بار در ماه نوامبر بوده است.نظرات