1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. دومین محموله صادراتی تارا اتوماتیک به ارمنستان رفت

دومین محموله صادراتی تارا اتوماتیک به ارمنستان رفت

30 آبان 1401
  • 1

یکی از سیاست های جدید ایران خودرو، تولید خودرو های مناسب برای صادرات و طبعا صادر کردن آن ها به کشور هایی است که بازار مناسبی برای این محصولا دارند.

تارا اتوماتیک یکی از این محصولات است که مسئولان ایران خودرو حساب ویژه ای روی صادرات باز کرده اند و قبلا نیز یک محموله صادراتی از این خودرو را به کشور ارمنستان فرستاده بودند.

حالا معاوت صادرات و امور بین الملل گروه صنعتی ایران خودرو، خبر از ارسال دومین محموله صادراتی تارا به مقصد ارمنستان می دهد.

امیرعباس فرنودی، ضمن بیان این خبر گفت: قراردادهای جدید ایران‌خودرو با نماینده جدید کشور ارمنستان در اسفندماه سال گذشته منعقد شد و بر اساس آن، محموله اول خودروهای تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو شامل تارا اتوماتیک و دناپلاس اتوماتیک اواخر شهریورماه سال جاری به این کشور ارسال شد.

وی با اشاره به برنامه همکاری ایران‌خودرو با کشور ارمنستان در زمینه صادرات محصولات متنوع به این کشور، گفت: اقدامات مربوط به قرارداد با این کشور به تازگی آغاز شده و برنامه توسعه بازار ارمنستان با سبد محصولات متنوع ایران خودرو را در دستور کار داریم. 

معاون صادرات و امور بین الملل گروه صنعتی ایران خودرو، با اشاره به این‌که بر اساس قراردادی که با کشور ارمنستان منعقد شده است، چندین دستگاه محصولات گروه صنعتی ایران خودرو تا بهار سال آینده به این کشور ارسال خواهد شد، گفت: در حال حاضر این محصولات شامل تارا اتوماتیک و دناپلاس اتوماتیک است.

وی با اشاره به این‌که در آینده محصولات جدیدتر گروه صنعتی ایران خودرو به این کشور صادر خواهد شد، بیان کرد: برنامه گسترش شبکه خدمات پس از فروش نیز از برنامه‌ها و اهداف صادراتی ایران خودرو به این کشور به شمار می رود و این اقدام در راستای افزایش رضایت‌مندی مشتریان کشورهای مبدا صادراتی در خصوص ارایه خدمات بهتر و متنوع‌تر ایران خودرو در نظر گرفته شده و در آینده علاوه بر کشور ارمنستان، شامل سایر کشورهای هدف صادراتی نیز خواهد شد.

فرنودی با بیان این‌که برنامه‌ریزی برای صادرات دو محصول ری‌را و TF۲۱ برای همه بازارهای صادراتی صورت گرفته است، اظهار کرد: پس از صنعتی سازی و تجاری شدن و تولید انبوه، این محصولات نیز آماده صادرات خواهند شد.

به گفته وی، در حال حاضر برای کشورهای عضو CIS شامل بازارهای روسیه، ارمنستان، بلاروس، ترکمنستان و آذربایجان، برنامه هایی در نظر گرفته شده است که در حال پیشبرد هستند و در صورت نهایی شدن، اطلاع‌رسانی خواهد شد.نظرات

  • amir amir (30 آبان 1401 ساعت 12:43)

    اتفاق خیلی خوبیه انشاالله صادرات خودوسازان ایرانی خیلی بیشتر از اینها بشه