1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. آیا خودرو های فرسوده سهمیه سوخت دارند؟

آیا خودرو های فرسوده سهمیه سوخت دارند؟

2 آذر 1401
  • 0

حق و حقوق خودرو های قدیمی و فرسوده همواره یکی از دغدغه های مالکان این خودرو ها بوده و دولت همواره با وضع کردن قوانین متفاوت باعث نگرانی این قشر از رانندگان می شوند.

دریافت سهمیه بنزین و کارت سوخت، همواره یکی از سوالات و دغدغه های مالکین خودرو های فرسوده بوده.

به همین علت، مرکز اسقاط و بازیافت خودرو های فرسوده درباره سهمیه سوخت و نحوه اعطای آن به خودرو های فرسوده توضیحاتی ارائه داده است.

مشهدی شریف رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط گفت: حدود ۱۰ میلیون موتور سیکلت، ۳/۵میلیون خودرو ۲۵۰ هزارخودرو دیزلی فرسوده در کشور وجود دارد

به گفته او، تمامی خودروهای فرسوده شامل دریافت کارت سوخت و سهمیه هستند، در شرایطی به این وسایل نقلیه سوخت تعلق نمی گیرد که دارای پلاک قدیم یا نواقصی در پرونده خود باشند. در غیر این صورت سوخت دریافت خواهند کرد.

رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودرو‌های فرسوده گفت: یکی از مشکلات کشور این است که خودروهایی که تردد هم ندارند، سهمیه سوخت دریافت می کنند که به نظر من باید در این زمینه تمهیداتی اندیشید و کارگروه تعیین سهمیه سوخت باید سیاست مشخصی را برای حل مشکل  در دستور کار قرار دهد. 

مشهدی شریف ادامه داد: اگر هدفگذاری ما این است که هوای پاکی داشته باشیم، سالانه ۱۷ هزار نفر در تصادفات فوت نکنند، ۱۳ هزار نفر به خاطر آلودگی هوا کشته نشوند، ۷۰ هزار نفر در تصادفات مجروح نشوند، ۳۰ میلیون لیتر بنزین اضافی که توسط خودروهای فرسوده مصرف می‌شود صرفه‌جویی شود، مبلمان شهری زیباتری داشته باشیم؛ بنابراین راهی جز افزایش انگیزه مردم برای اسقاط خودرو نداریم.نظرات