1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. تیم ملی از جام جهانی حذف شد، ملی پوشان مجوز واردات خودرو گرفتند!

تیم ملی از جام جهانی حذف شد، ملی پوشان مجوز واردات خودرو گرفتند!

12 آذر 1401
  • 1

تیم ملی فوتبال ایران با عملکردی متوسط در گروه خود در جام جهانی رتبه سوم را بدست آورد و موفق به صعود به مرحله حذفی نشد.

با این حال، به علت صعود آسان و بی دردسر ملی پوشان به جام جهانی و عملکرد خوب تیم در دور مقدماتی (انتخابی)، مسئولان به اعضای تیم قول پاداشی را داده بودند که پیش از دیدار با آمریکا به آن ها اهدا شد.

ملی‌پوشان فوتبال ایران روز هفتم بهمن‌ماه ۱۴۰۰ توانستند با کسب پیروزی یک بر صفر مقابل عراق و در فاصله سه دیدار مانده به پایان مرحله مقدماتی، به‌عنوان نخستین تیم آسیایی به جام جهانی راه پیدا کنند و بهترین عملکرد تاریخ را در این مرحله داشته باشند که نتایج آنها با یک پاداش ویژه همراه بود.

بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران پس از صعودشان به جام جهانی قطر درخواست‌هایی برای در نظر گرفتن پاداش ویژه از سوی مسؤولان کشوری و فدراسیون فوتبال داشتند و بعد از اینکه نسبت به آنها بی‌توجهی شده بود، اعتراض‌شان را به‌طور رسمی و رسانه‌ای نشان دادند و آن را در صفحات مجازی خود منتشر کردند که البته در فاصله دو ماه مانده به جام جهانی، وعده مجوز ورود خودرو خارجی به کشور به آنها داده شد.

معاون اول رئیس جمهوری و وزیر ورزش و جوانان پس از صعود تیم ملی ایران به جام جهانی وعده پاداش داده بودند که شب دیدار مقابل آمریکا، این قول(مجوز ورود یک دستگاه خودرو خارجی) عملی شد تا بازیکنان روحیه مضاعفی برای این مسابقه پیدا کنند.

با وجود عدم صعود تیم ملی ایران از مرحله گروهی جام جهانی با دو شکست مقابل انگلیس و آمریکا، وعده داده شده به بازیکنان انجام شد و آنها نامه ورود یک خودروی خارجی را دریافت کردند که البته باید در چارچوب قوانین کشوری با پرداخت مالیات و حق گمرک این کار را انجام بدهند.

این دومین بار بود که بازیکنان تیم ملی فوتبال مجوز ورود یک دستگاه خودرو خارجی به ایران را دریافت کردند و پیش از این هم یکبار برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ ، شاگردان کی‌روش چنین پاداش ویژه‌ای گرفته بودند.نظرات

  • میثم میثم (12 آذر 1401 ساعت 12:58)

    کاش به تعداد گلهای خورده شون اجازه ورود خودرو میدادند اینجوری قیمت خودرو هم توی کشور میاد پایین. 24 تا الدنگ هر کدوم 6 تا خودرو 144 تا میشد.