1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. مرسدس بنز و تولید خودرو های برقی در تایلند

مرسدس بنز و تولید خودرو های برقی در تایلند

21 آذر 1401
  • 0

مرسدس بنز قراردادی با دولت تایلند امضا کرده که با توجه به آن، این خودروساز متعهد به تولید خودرو های برقی در این کشور شده تا وضعیت تایلند به عنوان یک قطب خودروسازی پاک در جنوب شرقی آسیا تقویت شود.

این قرارداد برای مرسدس بنز نیز سود زیادی خواهد داشت و این خودروساز مزایای زیادی مانند عوارض واردات و مالیات غیر مستقیم به ازای هر خودروی برقی که در تایلند تولید کند دریافت خواهد کرد.

این توافق همچنین مرسدس بنز را به ساخت مدل‌های خودروهای الکتریکی در تایلند، در استان ساموت پراکان ملزم می‌کند اما مشخص نیست که چه مدل‌هایی و در چه زمانی تولید خواهد شد. تأسیسات مرسدس در آنجا تا به امروز برای مونتاژ اتومبیل‌های موتور احتراقی مورد استفاده قرار گرفته و اخیراً شروع به تولید باتری خودروهای برقی کرده است.

مرسدس جدیدترین برند جهانی است که وارد بازار خودروهای سواری برقی تایلند شده است. عرصه‌ای که تازه واردان چینی در حال به چالش‌کشیدن خودروسازان ژاپنی و اروپایی هستند. اوایل این هفته، تسلا رزرو دو مدل برقی خود را آغاز کرد که تا سه ماهه اول سال آینده در دسترس خواهند بود.

در همین حال، غول خودروسازی چینی بی‌وای‌دی، فروش اولین شاسی بلندهای الکتریکی خود را در تایلند آغاز کرده است و در ماه سپتامبر اعلام کرد که قرارداد خرید زمین برای ساخت اولین کارخانه خودروهای برقی خود در جنوب شرق آسیا را امضا کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تایلند یک زنجیره تامین کامل خودرو دارد که بسیاری از کارخانه‌های متعلق به بزرگ‌ترین خودروسازان جهان از جمله تویوتا، فورد و هوندا را شامل می‌شود. دولت این کشور گفته است که می خواهد ۳۰ درصد از فروش خودرو تا سال ۲۰۳۰ الکتریکی باشد و اوایل سال جاری حدود ۴۳ میلیارد بات (۱.۶۷ میلیارد دلار سنگاپور) تا سال ۲۰۲۵ برای دستیابی به این هدف اختصاص داده است.

منبع ایسنا


نظرات