1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. تولید بنزین سوپر از سر گرفته شد!

تولید بنزین سوپر از سر گرفته شد!

23 آذر 1401
  • 1

نزدیک به دو ماه است که بنزین سوپر در سطح کشور نایاب شده و این موضوع مشکلات زیادی را برای مالکان خودرو های توربو شارژ و همچنین خودرو های با استاندارد آلایندگی یورو 4 به بالا بوجود آورده است.

برای این نایاب شدن بنزین سوپر استدلال های زیادی آورده شده بود و پیش بینی های مختلفی درباره آینده بنزین سوپر انجام می شد، با این حال هفته گذشته مدیرعامل پالایشگاه شازند خبر از نزدیک بودن پایان تعمیرات این پالایشگاه و بازگشت بنزین سوپر به جایگاه ها داده بود.

امروز نیز مدیرعامل پالایشگاه شازند اراک خوش خبر بود و خبر از عملیاتی شدن تمام واحد های این پالایشگاه برای تولید بنزین سوپر، بنزین یورو 4، بنزین معمولی، گاز مایع و پروپیلن و دیگر محصولات نفتی داد.

مجید رجبی‌ در گفت‌‌و‌گویی با اشاره به از سرگیری تولید بنزین سوپر در این واحد و تامین نیاز استان تهران، اظهار داشت: واحد RFCC پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند از واحدهای بسیار مهم و استراتژیک در این شرکت محسوب می شود که محصولات آن برای کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی افزود: همکاران سخت کوش ما و شرکت‌های دانش بنیان یا یک اقدام گروهی، پس از انجام عملیات پیچیده تعمیراتی و ساخت قطعه، مجدداً واحد مذکور را در مدار تولید قرار دادند.

رجبی اظهار داشت: بدین ترتیب عملیات تعمیر و ساخت شیرآلات دچار نقص فنی و شفت‌های شیرآلات حساس در واحد RFCC درکمترین زمان ممکن با موفقیت به پایان رسید.

مدیرعامل پالایشگاه شازند اراک در پایان گفت: در حال حاضر تمامی واحدهای عملیاتی در سرویس قرار دارد و بنزین سوپر، بنزین یورو، بنزین معمولی، گازمایع و پروپیلن و دیگر محصولات در حال تولید است .

چندی پیش به دلیل تعمیر یکی از واحدهای پالایشگاه شازند اراک، تولید بنزین سوپر در این پالایشگاه متوقف شده بود که این موضوع باعث کمبود بنزین سوپر در برخی از جایگاه‌های تهران شده بود.نظرات

  • حسین حسین (26 آذر 1401 ساعت 17:07)

    فک نکنم تا ی سال دیگه هم شهرستانها بیاد